آثار - داستانی کوتاه

  • خانه
  • آثار داستانی کوتاه

یافتن 270 اثر داستانی کوتاه

 
طبق عادت همیشگی
طبق عادت همیشگی (1394)

مادر پرهام او را به خانه مادربزرگش می فرستد و مشکل بین خود و همسرش را از مادر پنهان می کند. پرهام اما نمی خواهد در خانه باشد و اصرار دارد با پدرش به استادیوم فوتبال برود . خروج ناگهانی او از خانه مادربزرگ با پنهان کاری پدر و مادرش منجر به حادثه ای می شود که ریشه در دروغ دارد.

مدت زمان :26 دقیقه

کارگردان : محمد حمزه ای

بیماری
بیماری (1394)

بیماری عجیبی در شهر فراگیر شده است . مردی تلاش می کند همسرش را از این بیماری نجات دهد . هر کس دچار این بیماری می شود سایه ندارد و به همین خاطر فورا شناخته می شود .همسر او به خاطر اینکه او نیز بیمار نشود از او کناره گیری می کند. مرد که نگران است از دور مراقب اوست . بالاخره او نیز دچار این بیماری می شود و این موضوع باعث خوشحالی اوست زیرا او را از تنهایی نجات می دهد

مدت زمان :20 دقیقه

کارگردان : میلاد ستوده ، سجاد ستوده

جای منو توی اتاق بنداز
جای منو توی اتاق بنداز (1394)

خانواده ای در سوگ از دست دادن فرزندش است و سومین شب وفات اوست . پدر ، مادر ، برادر ، خواهر و زن و فرزند خردسالش دور هم هستند . امیرعلی چند روزی ست همسر برادرش را سر خاک می برد و این شائبه ای ایجاد کرده تا مادر همسر از مادر متوفی بخواهد که برای ماندن همسر متوفی در خانواده فکری بکند و این امر واکنش مادر را در پی دارد.

مدت زمان :15 دقیقه

کارگردان : امیر توده روستا

در خود
در خود (1394)

شادی ، دختربچه ای در دوره ابتدایی است که به دلیل بیماری اوتیسم در برقراری ارتباط با اطرافیان و در مدرسه دچارمشکل می شود . در ابتدا خانواده نمی تواند واقعیت را بپذیرد ، اما کم کم مادر راضی می شود تا شادی در مدرسه مخصوص این نوع کودکان تحصیل کند . فیلم تلاش می کند تصاویری از ذهنیت کودک ارائه کند .

مدت زمان :23 دقیقه

کارگردان : علیرضا محمودزاده

باران
باران (1394)

مرد زارع به علت خشکسالی از روستا به شهر مهاجرت می کند اما آنجا را مناسب زندگی نمی بیند.

مدت زمان :20 دقیقه

کارگردان : علی فردی