آثار - علوم زیست محیطی

  • خانه
  • آثار علوم زیست محیطی

یافتن 62 اثر علوم زیست محیطی

 
کشیم عاشق
کشیم عاشق (1401)

کِشیم»، پرنده‌ای ساکن در تالاب چغاخور شهر بروجن است که رفتار‌های عجیب و تهدید‌های محیط زیستی آن موضوع این مستند می باشد.

مدت زمان :37 دقیقه

کارگردان : امیر آقا عبداللهی

وقتی که دارکوب ها می روند
وقتی که دارکوب ها می روند (1400)

در اثر احداث نیروگاه برقی در دشت های کبودر آهنگ استان همدان چاه ها و زمن های کشاورزی خشک شده اند و این باعث ایجاد خردچاله های بزرگ در منطقه شده است و مهاجرت روستاییان به شهرها را شکل داده است . در این میان یک خانواده روستایی سعی در ماندن و سکونت دارد .

مدت زمان :55 دقیقه

کارگردان : ، محمد احسانی

در کالبد ژن ها
در کالبد ژن ها (1400)

در این مستند به بحث اصلاح ژنتیک در گیاهان و محصولات کشاورزی و مواد غذایی پرداخته شده همچنین به مباحثی در خصوص حاکمیت بذر، حاکمیت غذا و مبارزه بیولوژیک پرداخته شده است و دست اندرکاران محیط زیست ، طرفداران و مخالفان نظرات خودشان را در ارتباط با بحث " تراریخته " محصولات غذایی ارائه می کنند،

مدت زمان :52 دقیقه

کارگردان : ، روح الله رفیعی

کامیون آبی
کامیون آبی (1399)

این مستند نگاهی دارد به مناطق محروم روستاهای سیستان و بلوچستان که با بحران بی آبی دست و پنجه نرم می کنند و به این روستاها با این که در کنار دریای چابهار هستند آبرسانی می شود . در این بین گاندو یا همان تمساح پوزه کوتاه ایرانی که محل زیست آنها در دریاچه های کوچک اطراف آن جاست نیز باعث مشکلات و معضلاتی برای مردم آنجا شده است چرا که اکثر مردم محلی ّآب مورد نیاز خود را از این دریاچه های کوچک تامین می کنند.

مدت زمان :29 دقیقه

کارگردان : ، هادی آفریده

گنج دره
گنج دره (1399)

یکی از کهن ترین خاستگاه های پیدایش کشاورزی و اهلی سازی دام در کرمانشاه با عنوان " گنج دره " توسط گروهی از باستان شناسان ایرانی و دانمارکی مورد کاوش قرار می گیرد .

مدت زمان :38 دقیقه

کارگردان : ، کیوان طباطبایی صمیمی