آثار - آموزش و پرورش

  • خانه
  • آثار آموزش و پرورش

یافتن 34 اثر آموزش و پرورش

 
واهگ
واهگ (1401)

این مستند به زندگی سمیه میهن‌خواه، بانوی فعال بلوچ در حوزه فرهنگی می‌پردازد و جنبه‌های کمتر دیده‌شده زندگی زن و خانواده را در بلوچستان به تصویر می‌کشد. وی از پیشروان عرصه کتابخوانی کودک و نوجوان در منطقه دشتیاری است که فعالیت‌های اثرگذاری در این حیطه در منطقه محروم خود انجام داده است.

مدت زمان :50 دقیقه

کارگردان : حدیث جان بزرگی

این پایان راه نیست
این پایان راه نیست (1400)

با وجود بسته شدن مدارس به دلیل شیوع بیماری کرونا معلمین عشایر با تکیه بر امید و نشاط همچنان کلاس های درس را در فضای باز برگزار می کنند . این مستند روایتگر تلاش دو معلم عشایری مناطق دورافتاده گیلان است .

مدت زمان :34 دقیقه

کارگردان : ، همایون رضایی زاده

       دبستان پارسی
دبستان پارسی (1400)

بر مبنای اسناد به جا مانده از پارسیان یزد «زرتشتیان هندی مهاجرت کرده به ایران» مدارسی ساختند با نام مدارس پارسی که بعدها تملک آنها را به مسلمانان سپردند و از یزد رفتند. این مدارس در دوران مشروطه و جنگ جهانی دوم باعث رونق تحصیل و علم شدند و تأثیر بسیاری بر شهرها و ولایت‌های پیرامون خود از جمله شیراز، سیستان و بلوچستان و… گذاشتند. این مستند داستان تأسیس این مدارس نوین در ایران را طی ۱۰۰ سال (۱۲۵۷ تا ۱۳۵۷) بررسی می‌کند.

مدت زمان :63 دقیقه

کارگردان : ، حسن نقاشی

ماجرای سال آخر
ماجرای سال آخر (1400)

خانم سالم؛ معلم کلاس دوم دبستان؛ در آخرین سال خدمتش گرفتار آموزش آنلاین شده است. او از خودش عکس و ویدیو نمی‌فرستد. خانم مدیر که او هم امسال بازنشسته خواهد شد، نگران وضعیت آموزش است. او تلاش می‌کند آبروی ۳۰ ساله مدیریتش را حفظ کند.

مدت زمان :48 دقیقه

کارگردان : ، مهدی جبین شناس

اول مهر
اول مهر (1397)

یک عده پیرمرد کشاورز در روستایی به کلاس سوادآموزی می روند و تا پایان دوره درسی را ادامه می دهند و سواددار می شوند و در خانه همسران شان را نیز باسواد می کنند .

مدت زمان :27 دقیقه

کارگردان : ، محمود کیانی فلاورجانی