آثار - حقوق

یافتن 17 اثر حقوق

 
یک کیلو بال مگس
یک کیلو بال مگس (1395)

این مستند تلاش می کند تا معضلات و مشکلات ناشی از نابسامانی مهریه در جامعه را بررسی کند. افرادی که به دلایل مختلف به زندان افتاده‌اند و مهریه‌های نامتعارف دستمایه این کندوکاو می‌باشد.

مدت زمان :28 دقیقه

کارگردان : رضا سبحانی

بلانسبت شما
بلانسبت شما (1394)

نگاهی طنزآمیز به فرهنگ فحاشی و دعوا و کتک کاری شهروندان تهرانی در سطح این کلان شهر . در این مستند نظر کارشناسان روانشناسی و حقوق را نیز شاهد هستیم.

مدت زمان :37 دقیقه

کارگردان : ، مهدی بوستانی شهربابکی

بوتیک 14
بوتیک 14 (1394)

این مستند ماجرای خرید سرقفلی و مشکلاتی که ممکن است به تبع آن بین مالک و خریدار پیش آید را دنبال کرده و سعی می کند معضلات قانونی مربوطه را بازنمایی کند .

مدت زمان :38 دقیقه

کارگردان : ، طلایه اطلسی

بی شناسنامه ها
بی شناسنامه ها (1394)

بخشی از جمعیت استان سیستان و بلوچستان به دلایل تاریخی - سیاسی و اجتماعی تاکنون نتوانسته اند شناسنامه دریافت کنند و از حمایت های اجتماعی دولت مانند بیمه و یارانه محروم هستند . نداشتن اوراق هویت عاملی است که به سمت بیکاری و کارهای خلاف کشانده شوند.

مدت زمان :45 دقیقه

کارگردان : ، فرهاد ورهرام

ما همه سربازیم
ما همه سربازیم (1392)

بررسی قانون نظام وظیفه عمومی از جنبه تاریخی و توضیح چگونگی تصویب این قانون توسط مجلس در سال 1304 و آغاز آن در 1305‌، مخالفت روحانیون به دلیل بیگاری بعد از دوره آموزشی‌، مرگ مشکوک آیت‌الله نورالله‌اصفهانی و تصویب 2 سال خدمت زیر پرچم و 8 سال احتیاط و 20 سال آمادگی از جمله مسائلی است که در این فیلم به آن پرداخته می‌شود تا فراز و نشیب تشکیل ارتش منظم در ایران را مرور کند.

مدت زمان :60 دقیقه

کارگردان : ، مهدی قربان پور