آثار - ازدواج

یافتن 29 اثر ازدواج

 
یاشماق
یاشماق (1400)

مستند درباره ترس‌ها و امیدهای سه زن با محوریت زنی است که ازدواج و طلاقش به اجبار رسمی به نام قارشلق یا مبادله دو دختر با هدف پیوند دو خانواده بوده است. بر اساس این رسم، پس از طلاق، فرزند از مادر جدا شده و پیش خانواده پدر می‌ماند بدون آنکه بتواند مادرش را ببیند.

مدت زمان :49 دقیقه

کارگردان : رضا غلامی مطلق

پروژه ازدواج
پروژه ازدواج (1398)

فیلم در مورد مطرح شدن پیشنهاد ازدواج در یک مرکز نگهداری به نام سرای احسان از بیماران اعصاب و روان است که با مخالفت‌ها و مشکلات زیادی روبرو می‌شود.

مدت زمان :79 دقیقه

کارگردان : ، عطیه عطارزاده ، حسام الدین اسلامی

قصه دختران فروغ
قصه دختران فروغ (1398)

فیلم در رابطه با زوجی ست که 45 کودک بدسرپرست و بی سرپرست را نگه داری می کنند . آنها یک مرکز خصوصی هستند که مجوزشان را از بهزیستی مشهد دریافت کرده اند . در ادامه بچه های بهزیستی از این زوج شکایت کرده و و باعث بسته شدن موسسه بعد از 15 سال می شوند . در ادامه با زندگی دخترانی همراه می شود که از آن موسسه بیرون آمده اند و حال باید با خانواده اصلی خود و خانواده شخصی شان تعامل کرده و بر ترس هایشان غلبه کنند .

مدت زمان :71 دقیقه

کارگردان : ، خاطره حناچی

فرزندان خونیار
فرزندان خونیار (1398)

در روستایی در استان چهامحال و بختیاری دو خواهر به نام های گل طلا 80 ساله و بی طلا 71 ساله و دو برادر به نام های علیار 76 ساله و علیدار 68 ساله زندگی می کنند . هیچکدام از این خواهر و برادر ازدواج نکرده اند و به همین دلیل اهالی روستا با آنها ارتباطی ندارند . این چهار نفر در حاشیه روستا و در انزوا و بدون هیچ امکانات رفاهی به زندگی شان ادامه می دهند .

مدت زمان :40 دقیقه

کارگردان : ، آرمان قلی پور دشتکی

روابط خانوادگی
روابط خانوادگی (1397)

فیلم به روابط و شرایط ویژه و خاص حاجی بابا ( پدرخانواده ) و فرزندانش می پردازد . این مستند واجد رویکردهای روانشناسانه است .

مدت زمان :77 دقیقه

کارگردان : ، ناصر ضمیری