آثار - خانواده

یافتن 169 اثر خانواده

 
دختران باد
دختران باد (1402)

مستند دختران باد به زندگی چند دختر عشایر قشقایی می‌پردازد که در قشلاقی در جنوب استان فارس به سر می‌برند و آرزوی همه آنها با سواد شدن دختر کوچکتر است. در این فیلم که از سپیده دم تا شامگاه به تصویر کشیده شده به کارهایی که در این مدت توسط آنها انجام می‌شود از جمله چوپانی، بافتن گلیم، گبه و غذا دادن به گوسفندان پرداخته شده.

مدت زمان :51 دقیقه

کارگردان : سپیده سپهی

جاده استخوان
جاده استخوان (1401)

منطقه عسلویه به لحاظ فرهنگی به حال خود رها شده است .این مستند به خانواده عیسی کودک کاری می پردازد که پدرش تکنسین برق فاز چهارده بوده ولی به دلیل مصرف شدید مواد مخدر اخراج شده است و او به تنهایی بار زندگی را به دوش می کشد.

مدت زمان :50 دقیقه

کارگردان : ، بهروز نورانی‌پور

کلایاغی
کلایاغی (1401)

مستند روایت آخرین تکم گردان در منطقه آذربایجان ( اردبیل ) می باشد که بعد از چندین سال در آخرین چهارشنبه سال عیدنوروز می خواهد با شال ( کلایاغ ) همسرش به زادگاه پدری برود که در این مسیر با اتفاق هایی روبرو می شود .

مدت زمان :30 دقیقه

کارگردان : ، احمد شادی عیسی لو

گزارش یک خواب عمیق
گزارش یک خواب عمیق (1401)

مستندی که از زاویه ای امید بخش به مسئله اعتیاد و افراد دچار آن میپردازد و آرزوها، امیدواری ها و دلبستگی های آنها را به نمایش می‌گذارد و همچنین در کنار مسئله زشت اعتیاد انسانهایی را به ما نشان می‌دهد که بدون چشم داشت خود را وقف این مقوله می‌کنند و به امورات و خانواده و فرزندان این معتادان رسیدگی می‌کنند.

مدت زمان :54 دقیقه

کارگردان : ، مریم سرجه پیما

کوهستان بی صدا
کوهستان بی صدا (1401)

روایت روزگار پیرمردی کر و لال که خانواده اش اورا رها کرده اند و در کوهستان با کمترین امکانات گذران زندگی می‌کند و از راه پرورش گاو و جمع آوری محصولات طبیعی امرار معاش می‌کند.

مدت زمان :72 دقیقه

کارگردان : ، فرود عوض پور