آثار - دفاع مقدس

یافتن 43 اثر دفاع مقدس

 
کهنه سرباز
کهنه سرباز (1400)

آذر و دخترش فاطمه تلاش می کنند تا همسرش محمد را راضی کنند که بعد از سالها پرونده جانبازی اش را که در سالهای بعد از جنگ ازبین برده است را مجددا پیگیری کند اما محمد زیربار نمی رود . این چالش سالهاست در خانواده آنها ادامه دارد .

مدت زمان :54 دقیقه

کارگردان : جابر مطهری زاده

مردان مرد
مردان مرد (1399)

شهر حماسه و ایثار نجف آباد در دوران دفاع مقدس به نسبت جمعیت بیشترین شهدا ( یعنی 8.5 درصد از جمعیت ) را در هشت سال جنگ تحمیلی تقدیم نموده است . در این مستند به تعدادی از این خانواده ها پرداخته شده است . پدر شهید محسن حججی راوی این مستند می باشد .

مدت زمان :29 دقیقه

کارگردان : ، سید محمد جواد میری

اربعین
اربعین (1398)

عده ای از جانبازان دوران دفاع مقدس به عنوان خادمین زوار اربعین حسینی در صحن حضرت زهرا در نجف اشرف به خدمتگزاری زائرین مشغول می شوند . سختی های کار خدمت رسانی به زوار با دوران دفاع مقدس قیاس می شود.

مدت زمان :40 دقیقه

کارگردان : ، محمد تقی یازرلو

ژنرال های سیزده ساله
ژنرال های سیزده ساله (1398)

در طول جنگ ایران و عراق دانش آموزان زیادی داوطلب حضور در جبهه ها شدند . طیق آمار های رسمی حدود 17 هزار نفر دانش آموز در طول جنگ به شهادت رسیدند که بسیاری از آنها 13 ساله بودند . این مستند به چگونگی اعزام هفت تن از این نوجوانان دانش آموز به جبهه ها می پردازد .

مدت زمان :67 دقیقه

کارگردان : ، محمد جعفری ، آذر مهرابی

دقیقه 55
دقیقه 55 (1397)

ثبت لحظات تاریخی مقاومت ملت ایران در برابر تجاوز ارتش عراق باعث فجایع بسیاری شد . از جمله بمباران زمین فوتبال در شهر چوار ( ایلام) که باعث شهادت عده ای از ورزشکاران و ورزش دوستان گردید . این واقعه از جمله حوادث جنگی استثنایی در سطح جهان است . بخشی از فیلم از طریق انیمیشن مستند روایت می شود .

مدت زمان :29 دقیقه

کارگردان : ، علیرضا فرخنده کیش