آثار - دفاع مقدس

یافتن 47 اثر دفاع مقدس

 
بی قرار
بی قرار (1402)

شرح زندگانی و شکل گیری شخصیت عارفانه شهید محمد حسین یوسف‌الهی و حضور ایشان در واحد اطلاعات عملیات و شهادت در جریان دفاع مقدس. در این مستند منش این شهید از زبان سردار شهید قاسم سلیمانی و همرزمان دیگرشان ثبت شده است.

مدت زمان :77 دقیقه

کارگردان : محمد علی فارسی

بابا پیکاسو
بابا پیکاسو (1401)

محسن ناخدای پیری است که بینایی‌اش دچار مشکل شده، او خاطرات زندگی خود از کودکی وسپس شرکت در جنگ تحمیلی و شیمیایی شدن و درگیری اعتیاد را بر دیوار خانه اش نقاشی میکند و پس از مرگش، دوست او سعدی که سرنوشتی مشابه او دارد تلاش میکند نامش را زنده نگه دارد.

مدت زمان :25 دقیقه

کارگردان : ، مسعود بخشی

برسد به دست خانم ف
برسد به دست خانم ف (1401)

بازخوانی خاطرات سید احمد نبوی و همسرش بر اساس نامه هایی که دوران دفاع مقدس برای یکدیگر ارسال میکردند که گویای لحظات عاطفی کمتر شنیده شد در فضای دفاع مقدس و ایثار همسران رزمندگان و است.

مدت زمان :23 دقیقه

کارگردان : ، جمشید رئوفی

کهنه سرباز
کهنه سرباز (1400)

آذر و دخترش فاطمه تلاش می کنند تا همسرش محمد را راضی کنند که بعد از سالها پرونده جانبازی اش را که در سالهای بعد از جنگ ازبین برده است را مجددا پیگیری کند اما محمد زیربار نمی رود . این چالش سالهاست در خانواده آنها ادامه دارد .

مدت زمان :54 دقیقه

کارگردان : ، جابر مطهری زاده

روزهای ناتمام
روزهای ناتمام (1400)

این مستند به روزهای کرونایی و قرنطینگی در کیش می‌پردازد و محور روایت یکی از بی‌سیمچی‌های جنگ است که حالا در جبهه سلامت تلاش می‌کند تا به جنگ کرونا برود. آقای مومنی معتقد است زمان جنگ صدام ما را نکشت؛ کرونا چطور می‌خواهد ما را بکشد؟ و حالا به جنگ با کرونا رفته است

مدت زمان :46 دقیقه

کارگردان : ، مهدی قربان پور