آثار - اماکن مقدس

یافتن 31 اثر اماکن مقدس

 
هولاین در ایران
هولاین در ایران (1402)

در این مستند تاریخچه عمارت قوام السلطنه و تبدیل آن به موزه آبگینه با بازطراحی هانس هولاین معمار مطرح اتریشی معرفی شده و در خلال گذر از تالارهای مختلف موزه و مرور طراحی داخلی منحصر به فرد هر کدام از آنها اشاره‌ای به روند پیدایش و پیشرفت هنر شیشه گری از ابتدای تاریخ تا دوره های هخامنشی و در ادامه ایلخانی و صفوی شده است.

مدت زمان :52 دقیقه

کارگردان : هادی آفریده

اربعین
اربعین (1398)

عده ای از جانبازان دوران دفاع مقدس به عنوان خادمین زوار اربعین حسینی در صحن حضرت زهرا در نجف اشرف به خدمتگزاری زائرین مشغول می شوند . سختی های کار خدمت رسانی به زوار با دوران دفاع مقدس قیاس می شود.

مدت زمان :40 دقیقه

کارگردان : ، محمد تقی یازرلو

ضریح عشق
ضریح عشق (1392)

این فیلم به سبک مستند‌ها‌ی توضیحی اما به صیغه اول شخص و گاه با شکل نمایشی واقعه تروریستی سال 1373 در مشهد و انفجار در حرم رضوی (امام رضا(ع)) را روایت می‌کند‌. این انفجار موجب کشته شدن افراد بی‌گناهی از کودک و بزرگسال شد.

مدت زمان :7 دقیقه

کارگردان : ، مهدی صابردرویش

استن حنانه
استن حنانه (1392)

اشاره به درختی که سایه سار پیغمبر بوده‌است و بعد از ساخت مسجد مدینه، درخت به شیون در آمـده و نام اسـتن حنانه می‌گیرد‌، این فیلم نحوه ساخت نقاره را در یک کارگاه خراطی را نشان می‌دهد.

مدت زمان :8 دقیقه

کارگردان : ، مجید گنج دست

قطار هشت
قطار هشت (1391)

طی سلسله نماهایی مسافران و خدمه قطار را می‌بینیم که برای سفر آماده می‌شوند، مواد غذایی در قطار بار‌گیری می‌شود و واگن‌ها به هم متصل می‌شوند‌. شور و شوق سفر در رسیدن به مشهد تبدیل به آرامشی قلبی می‌شود.

مدت زمان :8 دقیقه

کارگردان : ، محسن سخاء