آثار - آیین و مراسم مذهبی

  • خانه
  • آثار آیین و مراسم مذهبی

یافتن 83 اثر آیین و مراسم مذهبی

 
هولاین در ایران
هولاین در ایران (1402)

در این مستند تاریخچه عمارت قوام السلطنه و تبدیل آن به موزه آبگینه با بازطراحی هانس هولاین معمار مطرح اتریشی معرفی شده و در خلال گذر از تالارهای مختلف موزه و مرور طراحی داخلی منحصر به فرد هر کدام از آنها اشاره‌ای به روند پیدایش و پیشرفت هنر شیشه گری از ابتدای تاریخ تا دوره های هخامنشی و در ادامه ایلخانی و صفوی شده است.

مدت زمان :52 دقیقه

کارگردان : هادی آفریده

آواز گمشده
آواز گمشده (1402)

این فیلم مستندی درباره آواز دشتی چوپانی و قربان خان شاهی است. قربان خان شاهی از خوانندگان و تعزیه خوانان سرشناس دوره قاجار بوده که آواز چوپانی او روی صفحات گرامافون باقی مانده است.

مدت زمان :27 دقیقه

کارگردان : ، نیما حسن بیگی

تکیه دولت
تکیه دولت (1400)

تکیه دولت از بناهای مهم دوره قاجار است . این بنا که برای اجرای تعزیه ایران ساخته شد در احیای این هنر و موسیقی و معماری ایران تاثیر مهمی داشته است .

مدت زمان :53 دقیقه

کارگردان : ، علیرضا قاسم خان

اربعین
اربعین (1398)

عده ای از جانبازان دوران دفاع مقدس به عنوان خادمین زوار اربعین حسینی در صحن حضرت زهرا در نجف اشرف به خدمتگزاری زائرین مشغول می شوند . سختی های کار خدمت رسانی به زوار با دوران دفاع مقدس قیاس می شود.

مدت زمان :40 دقیقه

کارگردان : ، محمد تقی یازرلو

شام آخر
شام آخر (1396)

راوی با سفر به شهر معلولا در سوریه و گفتگو با مسیحیان این شهر به همزیستی مسیحیان و مسلمانان پرداخته و در خلال این گشت و گذار شهری ضمن معرفی سوابق تاریخی و فرهنگی شهر و ارتباط آن با مسیحیت و زبان آرامی ، جنگ و گریزها و مقاومت مردمی با گروه های شبه نظامی و افراطی و تکفیری نظیر داعش را روایت می کند .

مدت زمان :68 دقیقه

کارگردان : ، محمدقانع فرد