آثار - موزه ها ، مجموعه ها

  • خانه
  • آثار موزه ها ، مجموعه ها

یافتن 6 اثر موزه ها ، مجموعه ها

 
هولاین در ایران
هولاین در ایران (1402)

در این مستند تاریخچه عمارت قوام السلطنه و تبدیل آن به موزه آبگینه با بازطراحی هانس هولاین معمار مطرح اتریشی معرفی شده و در خلال گذر از تالارهای مختلف موزه و مرور طراحی داخلی منحصر به فرد هر کدام از آنها اشاره‌ای به روند پیدایش و پیشرفت هنر شیشه گری از ابتدای تاریخ تا دوره های هخامنشی و در ادامه ایلخانی و صفوی شده است.

مدت زمان :52 دقیقه

کارگردان : هادی آفریده

زیبا بافته اسرار
زیبا بافته اسرار (1397)

بازخوانی متن کهن ترین فرش دنیا به نام پازیریک، به مثابه سند و کتیبه ای به جا مانده از سده پنجم قبل از میلاد که در موزه دولتی آرمیتاژ روسیه نگهداری می شود .

مدت زمان :37 دقیقه

کارگردان : ، امیر ولی نژاد

سوزنگرد
سوزنگرد (1395)

فرش منحصربه فردی از دوره صفوی به کشور ژاپن راه پیدا می کند و در مراسمی 1000 ساله به نام کیون ماتسوری هر ساله به عنوان نماد زیبایی و قدرت به نمایش گذاشته می شود . این مستند کاوشی است برای شناخت بهتر این فرش که به اشتباه عده ای آنرا فرش لهستانی خوانده اند.

مدت زمان :30 دقیقه

کارگردان : ، معصومه نورمحمدی

درخت سخنگو
درخت سخنگو (1393)

طرح درخت سخنگو بر قالی ایرانی یکی از پدیده‎ های شگفت در هنر ایرانی است. درخت سخنگو و ریشه یابی آن در اساطیر، ادبیات، حجاری‎ها، نقاشی‎ها و ... و رابطه آن با قالی بافته شده با این نقش ایده اصلی این فیلم مستند است.

مدت زمان :34 دقیقه

کارگردان : ، علیرضا قاسم خان

ملک نامه
ملک نامه (1390)

این مستند به معرفی بخش نسخ خطی کتابخانه آستان قدس‌، همچنین مهمان‌خانه‌ها‌ی وقف شده و طومار "علیشاهی" که موقوفات حضرت را جمع بندی نموده می‌پردازد‌.

مدت زمان :10 دقیقه

کارگردان : ، مرتضی جذاب