آثار - هنر و فرهنگ

  • خانه
  • آثار هنر و فرهنگ

یافتن 188 اثر هنر و فرهنگ

 
       دبستان پارسی
دبستان پارسی (1400)

بر مبنای اسناد به جا مانده از پارسیان یزد «زرتشتیان هندی مهاجرت کرده به ایران» مدارسی ساختند با نام مدارس پارسی که بعدها تملک آنها را به مسلمانان سپردند و از یزد رفتند. این مدارس در دوران مشروطه و جنگ جهانی دوم باعث رونق تحصیل و علم شدند و تأثیر بسیاری بر شهرها و ولایت‌های پیرامون خود از جمله شیراز، سیستان و بلوچستان و… گذاشتند. این مستند داستان تأسیس این مدارس نوین در ایران را طی ۱۰۰ سال (۱۲۵۷ تا ۱۳۵۷) بررسی می‌کند.

مدت زمان :63 دقیقه

کارگردان : حسن نقاشی

ایستوود
ایستوود (1399)

فیلمسازی آماتور پس از دیدن عکسی در روزنامه برای پچیدا کردن فردی شبیه " کلینت ایستوود " راهی شهرستان سیرجان و روستاهای اطراف آن می شود .

مدت زمان :72 دقیقه

کارگردان : ، سید علیرضا رسولی نژاد

کنترپوان
کنترپوان (1399)

این مستند درباره زندگی و فعالیت های هنری و سیاسی " رکن الدین مختاری " می باشد که به عنوان رییس شهربانی دوره پهلوی اول به امر آهنگ سازی و نوازندگی ویولن هم می پرداخت .

مدت زمان :72 دقیقه

کارگردان : ، محمد فرزین نیا

انیمیشن ایرانی
انیمیشن ایرانی (1399)

تاریخچه انیمیشن ایران از بدو آن تا اوایل دهه 90 شامل : انیمیشن در وزارت فرهنگ و هنر ، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، تلویزیون ، تبلیغات و انیمیشن های مستقل و سینمایی

مدت زمان :92 دقیقه

کارگردان : ، مهرداد شیخان

ردیف
ردیف (1398)

روایتی طولانی از تاریخ موسیقی در ایران با تکیه بر ردیف و موسیقی کلایسک ایرانی که راوی فیلم استاد حسین علیزاده می باشد . در این مستند هنرمندانی همچون استاد محمدرضا شجریان ، فرهاد فخرالدینی ، داریوش طلایی ، احمد ابراهیمی ، هوشنگ ظریف ، داریوش پیرنیاکان و ... نیز به تحلیل ردیف در موسیقی ایرانی می پردازند.

مدت زمان :49 دقیقه

کارگردان : ، مصطفی شیری