آثار - هنر و فرهنگ

  • خانه
  • آثار هنر و فرهنگ

یافتن 197 اثر هنر و فرهنگ

 
فرزند ایران
فرزند ایران (1402)

در این مستند به روایت شرح زندگانی استاد محمد علی اسلامی ندوشن از مفاخر ادب و فرهنگ معاصر ‌پرداخته شده است. فیلم به تاثیر این شخص بزرگ بر زندگی مردم ایران علی الخصوص روستای زادگاهش ندوشن میپردازد و در خلال آن با اساتیدی چون پروفسور سمیعی گیلانی و استاد اسماعیل آذر مصاحبه شده است، همچنین در این اثر از تصاویر آرشیوی استفاده گردیده.

مدت زمان :70 دقیقه

کارگردان : علیرضا حسینی

هولاین در ایران
هولاین در ایران (1402)

در این مستند تاریخچه عمارت قوام السلطنه و تبدیل آن به موزه آبگینه با بازطراحی هانس هولاین معمار مطرح اتریشی معرفی شده و در خلال گذر از تالارهای مختلف موزه و مرور طراحی داخلی منحصر به فرد هر کدام از آنها اشاره‌ای به روند پیدایش و پیشرفت هنر شیشه گری از ابتدای تاریخ تا دوره های هخامنشی و در ادامه ایلخانی و صفوی شده است.

مدت زمان :52 دقیقه

کارگردان : ، هادی آفریده

پیرنیا باغبان گلها
پیرنیا باغبان گلها (1402)

مستندی درخصوص داوود پیرنیا که به کوششهای او جهت تاسیس نخستین برنامه کودک در رادیو و همچنین ایجاد برنامه ای با محوریت موسیقی سنتی در اوایل دهه سی می‌پردازد.

مدت زمان :75 دقیقه

کارگردان : ، هومن ظریف

کلایاغی
کلایاغی (1401)

مستند روایت آخرین تکم گردان در منطقه آذربایجان ( اردبیل ) می باشد که بعد از چندین سال در آخرین چهارشنبه سال عیدنوروز می خواهد با شال ( کلایاغ ) همسرش به زادگاه پدری برود که در این مسیر با اتفاق هایی روبرو می شود .

مدت زمان :30 دقیقه

کارگردان : ، احمد شادی عیسی لو

سبز بن دار
سبز بن دار (1401)

درباره استاد احمد سمیعی گیلانی مترجم و ویراستار شاخص ایران

مدت زمان :78 دقیقه

کارگردان : ، منوچهر مشیری