آثار - دینی و آئینی

  • خانه
  • آثار دینی و آئینی

یافتن 122 اثر دینی و آئینی

 
آن مرد بسیار
آن مرد بسیار (1400)

این مستند نگاهی دارد به شخصیت مذهبی ، فرهنگی و علمی آیت الله بهجت .داستان زندگی این عالم ربانی به روایت فرزند ایشان است.

مدت زمان :49 دقیقه

کارگردان : احمد شریف زاده

کاکل
کاکل (1399)

فیلم گویای آئینی کهن و رو به زوال است . مردم به واسطه این آئین دور هم جمع می شوند ، همیاری می کنند ، جشن برپا می کنند و بخشش می کنند . شخصیت اصلی فیلم در پی زنده نگاه داشتن این آئین است و به همسرش توصیه می کند بعد از مرگ من این آئین را زنده نگه داری و اگر در زمین کاکلی وجود داشت گوسفندان را قربانی کنی.

مدت زمان :28 دقیقه

کارگردان : ، هادی ثابت شوکت آباد

مخالف خوان
مخالف خوان (1396)

استاد عزت الله خان صمصام بزرگی لاشالی از اساتید بنام موسیقی ردیفی آواز ایرانی که اصالتا از خاندان تعزیه خوان بوده اند یکی از مجالس 28 گانه تعزیه ایرانی به نام تعزیه حضرت علی اکبر( ع ) را به ردیف آوازی ایرانی درآورده و قصد دارد بصورت یک اثر و سند ملی در قالب یک تعزیه بزرگ ثبت و نشر نماید و در نهایت موفق به ضبط صوتی اثر می‌شود و عمرش برای ثبت تصویری اثر کفاف نمی‌دهد .

مدت زمان :77 دقیقه

کارگردان : ، ماکان عاشوری

شبیه مضحک
شبیه مضحک (1396)

معرفی تعزیه یا شبیه شاد و مضحک ، سیر تحول در دوره قاجار . معرفی یک گونه این شبیه در میبد یزد ، ریشه یابی در نمایش‌های سنتی ایرانی به ویژه سیاه بازی ، میر نوروزی و حاکم چند شبه. همراه با روایتی داستانی از نگاه کارگردان ( نگاهی طناز و کمدی )

مدت زمان :37 دقیقه

کارگردان : ، علی محمد ناصربافقی

جمعه قالی
جمعه قالی (1395)

هر ساله در دومین جمعه ماه پاییز مراسمی آیینی در مشهد اردهال برگزار می‌شود که ریشه در باورهای اسطوره ای کهن دارد . این مستند نگاهی تصویری به این واقعه دارد.

مدت زمان :20 دقیقه

کارگردان : ، مهدی اسدی