آثار - تجربی

یافتن 22 اثر تجربی

 
خروج ممنوع
خروج ممنوع (1400)

خروج ممنوع فیلم جستاری است درباره تاثیر پاندمی کووید 19 ( کرونا ) بر زندگی فردی ، درونی و روانی انسان معاصر . روایتی است شخصی و فردی از موضوعی جهانی .

مدت زمان :56 دقیقه

کارگردان : علی همراز

دقیقه 55
دقیقه 55 (1397)

ثبت لحظات تاریخی مقاومت ملت ایران در برابر تجاوز ارتش عراق باعث فجایع بسیاری شد . از جمله بمباران زمین فوتبال در شهر چوار ( ایلام) که باعث شهادت عده ای از ورزشکاران و ورزش دوستان گردید . این واقعه از جمله حوادث جنگی استثنایی در سطح جهان است . بخشی از فیلم از طریق انیمیشن مستند روایت می شود .

مدت زمان :29 دقیقه

کارگردان : ، علیرضا فرخنده کیش

لاوراتوار
لاوراتوار (1397)

مستندی آزمایشگاهی در تحلیل مفهومی به نام عشق

مدت زمان :45 دقیقه

کارگردان : ، علی همراز

پسر ویشتاسب
پسر ویشتاسب (1396)

در سال 1837 میلادی سر هنری راولینسون با استفاده از مدارک و اسنادی که محققان پیش از او تهیه کرده بودند توانست از کتیبه بیستون رونوشت برداری و رمزگشایی کند و بدین ترتیب تعداد زیادی از کتیبه های به جای مانده از دورانهای گذشته خوانده شد . این کتیبه فرمان نامه و شرح فتوحات داریوش اول هخامنشی است . پروفسور والتر هنکنمن با استفاده از تکولوژی اسکن لیزری توانست تمامی کتیبه را اسکن کرده و قسمت هایی بشتر از این کتیبه را بخواند . کتیبه بیستون به سه زبان عیلامی ، اکدی و پارسی باستان مربوط به 2500 سال قبل در صخره ای با ارتفاع 30 متری از زمین حجاری شده و دسترسی به ان برای همگان امکان پذیر نمی‌باشد .

مدت زمان :42 دقیقه

کارگردان : ، عباس صاحب

رقص با باد
رقص با باد (1396)

نگاهی به مجموعه اثر " رویا " از آثار عکاس ایرانی " کوروش ادیم " .

مدت زمان :6 دقیقه

کارگردان : ، قاسم شیشه گری