آثار - اجتماعی

یافتن 436 اثر اجتماعی

 
هولاین در ایران
هولاین در ایران (1402)

در این مستند تاریخچه عمارت قوام السلطنه و تبدیل آن به موزه آبگینه با بازطراحی هانس هولاین معمار مطرح اتریشی معرفی شده و در خلال گذر از تالارهای مختلف موزه و مرور طراحی داخلی منحصر به فرد هر کدام از آنها اشاره‌ای به روند پیدایش و پیشرفت هنر شیشه گری از ابتدای تاریخ تا دوره های هخامنشی و در ادامه ایلخانی و صفوی شده است.

مدت زمان :52 دقیقه

کارگردان : هادی آفریده

دختران باد
دختران باد (1402)

مستند دختران باد به زندگی چند دختر عشایر قشقایی می‌پردازد که در قشلاقی در جنوب استان فارس به سر می‌برند و آرزوی همه آنها با سواد شدن دختر کوچکتر است. در این فیلم که از سپیده دم تا شامگاه به تصویر کشیده شده به کارهایی که در این مدت توسط آنها انجام می‌شود از جمله چوپانی، بافتن گلیم، گبه و غذا دادن به گوسفندان پرداخته شده.

مدت زمان :51 دقیقه

کارگردان : ، سپیده سپهی

هم نوایی عاشقانه
هم نوایی عاشقانه (1402)

روایت زندگی زوج پیری است که با وجود کهنسالی به یکدیگر عشق میورزند و در تمام کارهای روزمره به یکدیگر کمک می کنند. تا اینکه آقای مرادی پدر خانواده در مسیر بازگشت از مراسم ازدواج نوه خود فوت میکند و همسرش را تنها می گذارد .

مدت زمان :59 دقیقه

کارگردان : ، آذر مهرابی

زمستان گرم
زمستان گرم (1402)

داستان فیلم دغدغه فکری پدر خانواده ای را نشان می دهد که بدنبال گزینش همسری مناسب از بین خواستگاران دخترش میباشد و نسبت به این مسئله حساسیت بالایی دارد.

مدت زمان :28 دقیقه

کارگردان : ، پرهام دانشی

جهیزیه ای که آب برد
جهیزیه ای که آب برد (1402)

داستان زندگی خانواده ای را نشان می دهد که در جریان سیل در روستای چم مهر در استان لرستان تمام جهیزیه ای خود را از دست میدهد و زندگی اینان نابود میشود و بیشتر اهالی روستا بعد از جریان سیل مجبور به مهاجرت میشوند.

مدت زمان :39 دقیقه

کارگردان : ، محمد جعفری