آثار - گفتگوی واقعیت و خیال

  • خانه
  • آثار گفتگوی واقعیت و خیال

یافتن 6 اثر گفتگوی واقعیت و خیال

 
       دبستان پارسی
دبستان پارسی (1400)

بر مبنای اسناد به جا مانده از پارسیان یزد «زرتشتیان هندی مهاجرت کرده به ایران» مدارسی ساختند با نام مدارس پارسی که بعدها تملک آنها را به مسلمانان سپردند و از یزد رفتند. این مدارس در دوران مشروطه و جنگ جهانی دوم باعث رونق تحصیل و علم شدند و تأثیر بسیاری بر شهرها و ولایت‌های پیرامون خود از جمله شیراز، سیستان و بلوچستان و… گذاشتند. این مستند داستان تأسیس این مدارس نوین در ایران را طی ۱۰۰ سال (۱۲۵۷ تا ۱۳۵۷) بررسی می‌کند.

مدت زمان :63 دقیقه

کارگردان : حسن نقاشی

خروج ممنوع
خروج ممنوع (1400)

خروج ممنوع فیلم جستاری است درباره تاثیر پاندمی کووید 19 ( کرونا ) بر زندگی فردی ، درونی و روانی انسان معاصر . روایتی است شخصی و فردی از موضوعی جهانی .

مدت زمان :56 دقیقه

کارگردان : ، علی همراز

نقاش باد
نقاش باد (1394)

زندگینامه استاد بیژن بهادری کشکولی ، نقاش قوم نگار قشقایی که در سن 90 سالگی به بیماری آلزایمر دچار شد و در کنار دختر بزرگش زندگی می کند. این مستند توسط نمایش نقاشی های آقای بهادری بخشی از آداب و رسوم و نحوه زندگی ایل قشقایی را نمایش می دهد.

مدت زمان :45 دقیقه

کارگردان : ، عزت الله پروازه

خواب
خواب (1394)

خواب دریچه ورود به عالم رویاست . رویاهای ما آرزوهایمان هستند . این مستند درباره رویاهای عکاس جوانی ست به نام شیما که خواب‌هایش را با جزییات به خاطر می‌آورد او تصمیم می‌گیرد راز خواب هایش را کشف کند و در این فیلم با ما همراه می‌شود. برای رسیدن به این هدف به یک مرکز پزشکی می‌رود که به طور تخصصی بر روی خواب کار می‌کنند. تحلیل پزشکی خواب او در فیلم مشاهده می‌شود.

مدت زمان :32 دقیقه

کارگردان : ، مریم حق پناه

مرگ زمین
مرگ زمین (1387)

زن و شوهری در خانه زمانی که زمین مرده برای کلاغ خود درختی با فلز و لانه‌ای با مفتول آهنی می‌سازند تا او تخم گذاشته و بچه‌های خود را با سوسیس و کالباس تغذیه کند.

مدت زمان :14 دقیقه

کارگردان : ، محمود کیانی فلاورجانی