آثار - عاشقانه

یافتن 29 اثر عاشقانه

 
بیماری
بیماری (1394)

بیماری عجیبی در شهر فراگیر شده است . مردی تلاش می کند همسرش را از این بیماری نجات دهد . هر کس دچار این بیماری می شود سایه ندارد و به همین خاطر فورا شناخته می شود .همسر او به خاطر اینکه او نیز بیمار نشود از او کناره گیری می کند. مرد که نگران است از دور مراقب اوست . بالاخره او نیز دچار این بیماری می شود و این موضوع باعث خوشحالی اوست زیرا او را از تنهایی نجات می دهد

مدت زمان :20 دقیقه

کارگردان : میلاد ستوده سجاد ستوده

بازار زار
بازار زار (1392)

وحید در دانشگاه عاشق دختری می‌شود ولی زمانی که از او جواب رد می‌شنود ترک تحصیل می‌کند و خانواده‌ی خود را ترک کرده در بازار به باربری مشغول می‌شود خواهرش به همراه دختر برای پیدا کردنش به بازار می‌روند تا وحید را بیابند اما دختر همچنان بر عقیده‌ی خود ماندگار است .

مدت زمان :18 دقیقه

کارگردان : ، محمد احسانی

در سوگ سیاوش
در سوگ سیاوش (1392)

زنی که عاشقانه شوهر خود را دوست داشته و به خاطر او به خانواده‌اش پشت کرده است شوهر خود را در تصادف از دست می‌دهد سپس مدرکی برایش پست می‌شود که تصویر شوهرش و دوست شوهرش و یک دختر قبل از زمان تصادف را نشان می‌دهد‌. او پیگیر ماجرا می‌شود و به این نتیجه می‌رسد حال که همسرش زنده نیست به دنبال اثبات خیانتش نباشد و دست از پیگیری بر‌می‌دارد.

مدت زمان :15 دقیقه

کارگردان : ، آرش انیسی

هیچ اگر سایه پذیرد
هیچ اگر سایه پذیرد (1390)

مقایسه زندگی عاشقانه مورچه با چای خشک و زندگی سرد و بی روح انسان‌ها در نگاهی تجربی و شاعرانه و این مسئله که اتفاقات بی‌ربط در کنار هم معنا پیدا می‌کند.

مدت زمان :6 دقیقه

کارگردان : ، نیما مهدیان

مصائب چارلی
مصائب چارلی (1390)

کاک آزاد که از ابتدا در کار سینما بوده بعد از حمله آمریکا به عراق با موتور سه‌چرخ خود مشغول به نفت فروشی می‌شود و با کودکی به نام هژیر که در آوار مانده بود زندگی می‌کند در راه دستگاه آپاراتی می‌خرد و برای مردم از چارلی چاپلین و دیگر کارگردان‌های بزرگ سینما فیلم پخش می‌کند. کم‌کم یک سینما راه اندازی می‌کند در این هنگام با دختر کرد روس زبانی آشنا می‌شود و عاشق او می‌شود دختر که نابینا است برای فیلم‌های صامت پیانو می‌زند‌. ریش سفیدان به اخلاقی بودن فیلم‌ها ایراد می‌گیرند و کمیته‌ی سانسور ایجاد می‌کنند و از پیانو زدن نارین جلوگیری می‌کنند‌. آزاد که چندین بار از نارین درخواست ازدواج کرده به او می‌گوید حاضر است تمام زندگی خود را بفروشد تا خرج عمل چشم وی را تامیین کند در همان زمان مخالفت با سینما به جایی می‌رسد که سینما را آتش می‌زنند و آزاد آنجا را ترک می‌کند.

مدت زمان :71 دقیقه

کارگردان : ، علیرضا سعادت نیا