آثار - دینی

یافتن 48 اثر دینی

 
طبق عادت همیشگی
طبق عادت همیشگی (1394)

مادر پرهام او را به خانه مادربزرگش می فرستد و مشکل بین خود و همسرش را از مادر پنهان می کند. پرهام اما نمی خواهد در خانه باشد و اصرار دارد با پدرش به استادیوم فوتبال برود . خروج ناگهانی او از خانه مادربزرگ با پنهان کاری پدر و مادرش منجر به حادثه ای می شود که ریشه در دروغ دارد.

مدت زمان :26 دقیقه

کارگردان : محمد حمزه ای

امتحان
امتحان (1393)

همسر غلام دچار بیماری سختی شده و پولی ندارد که خرج درمان را بپردازد. امرارمعاش خانواده از طریق فروش تخم مرغ خانگی، صید ماهی و گلیم بافی توسط دختر خانواده انجام می‌شود. اما درآمد به اندازه کافی نیست. از سوی دیگر غلام بدهی قابل توجهی به مرد بازاری گلیم فروش دارد.در این بین غریبه‌ای وارد زندگی آنها می‌شود و زندگی آنها تغییر می‌کند.

مدت زمان :42 دقیقه

کارگردان : ، سعید مترصد

شهابی از جنس نور
شهابی از جنس نور (1392)

یک مستند ساز ایرانی به نام رضا (امین زندگانی) در جستجوی ماجراها و امداد غیبی در جنگ 33 روزه به لبنان می‌رود. در آنجا با فیلمبردارش پیتر که یک مسیحی فلسطینی است همراه می‌شود‌. قرار آنها با محققی به نام وائل بر اثر ترور آن شخص توسط گروه‌های افراطی به هم می‌خورد اما از آن طریق با سربازی امریکایی که در جنگ عراق شرکت داشته به نام جاشوا صحبت می‌کنند او از تمایل کشیش‌های افراطی برای برپا کردن آرماگدون پرده برمی‌دارد‌. در این میان پیتر به درخواست همسرش مجبور می‌شود به سوریه برود تا خاله ماریا را به محلی امن بیاورند‌. رضا هم آنها را همراهی می‌کند‌. در راه برگشت توسط گروه های تکفیری اسیر می‌شوند‌. در اسارت پیتر و زنش کشته می‌شوند‌، رضا هم زخمی می‌شود نهایتا یک شب همزمان با دمیدن شهابی در آسمان افراد قرارگاه کشته شده و اسرا آزاد می‌شوند‌.

مدت زمان :82 دقیقه

کارگردان : ، محمدرضا اسلاملو

آواز قناری
آواز قناری (1391)

یک پسر نابینا در روستا به آواز قناری علاقه‌مند است. او برای شنیدن آواز قناری همیشه دیر به مدرسه می‌رسد، معلم روستا که به دلیل داشتن پدری نابینا خط بریل را بلد بوده به او آموزش می‌دهد. معلم که مهلت خدمت او تمام شده‌است از پدر آن پسر می‌خواهد که او را به شهر بفرستد تا ادامه تحصیل دهد که پدر مخالفت می‌کند پسر برای جلب رضایت پدر در مسابقات اذان شرکت کرده‌ و با برنده شدن‌ به وی ثابت می‌کند که با استعداد است.

مدت زمان :31 دقیقه

کارگردان : ، مسلم نصیری

صدا خسته
صدا خسته (1391)

حاج حامد به همسرش قول می‌دهد تا آخر عمر برای امام‌حسین(ع) مداحی کند. بعد از مرگ همسر عاشقانه برای امام‌حسین‌(ع) می‌خواند تا سال آخر که دکتر‌ها جوابش می‌کنند و با صدایی خسته در انتظار مرگ است و از خدا می‌خواهد بتواند عاشورا مداحی کند. روز عاشورا میکرفن را به شاگرد خود می‌دهد و نمی‌خواند و در پایان مراسم می‌میرد.

مدت زمان :30 دقیقه

کارگردان : ، محمدرضا شهبانی نوری