آثار - کودک

یافتن 49 اثر کودک

 
جایی میان صخره ها
جایی میان صخره ها (1400)

ابراهیم و ایلما خواهر و برادری هستند که گله گوسفند خود را به کوهستان می برند و در راه طی حادثه ای ابراهیم در گودالی سقوط می کند و ایلما مجبور می شود از گله مراقبت کند .

مدت زمان :80 دقیقه

کارگردان : مختار عبداللهی

در خود
در خود (1394)

شادی ، دختربچه ای در دوره ابتدایی است که به دلیل بیماری اوتیسم در برقراری ارتباط با اطرافیان و در مدرسه دچارمشکل می شود . در ابتدا خانواده نمی تواند واقعیت را بپذیرد ، اما کم کم مادر راضی می شود تا شادی در مدرسه مخصوص این نوع کودکان تحصیل کند . فیلم تلاش می کند تصاویری از ذهنیت کودک ارائه کند .

مدت زمان :23 دقیقه

کارگردان : ، علیرضا محمودزاده

جزیره
جزیره (1392)

در یک جزیره پسر‌ی که پدر خود را در طوفان از دست داده پیش مادر‌بزرگش زندگی می‌کند‌. بی‌بی نمی‌گذارد پسر برای ماهیگیری به دریا برود یک روز پسر تصمیم به دریا رفتن می‌گیرد و با خودکشی دلفین‌ها و دختر به انتظار ایستاده مواجه می‌شود‌.

مدت زمان :29 دقیقه

کارگردان : ، علیرضا احمدی طیفکانی

ساکن خانه چوبی
ساکن خانه چوبی (1391)

"بنفشه" دختر خردسالی که بسیار مورد توجه خانواده است‌، رابطه بسیار خوبی با دایی خود "فرخ" دارد‌. فرخ که دانشگاه را رها کرده تا به جبهه برود‌، حدود بیست روز است که به روستا بازگشته و تمام اوقات خود را با بنفشه می‌گذراند و برای او یک خانه چوبی کوچک می‌سازد. اما همه می‌دانند که در آنجا دلباخته دختری به نام"‌دنیا" است‌، ولی یارای طرح درخواست ازدواج را ندارد‌."بی بی" همسایه سالمند آنها مقدمات ازدواج فرخ و دنیا را فراهم می‌کند‌، در همین زمان با از حال رفتن بنفشه متوجه می‌شوند او به نوعی ضایعات مغزی دچار شده‌، اما معاینات پزشکی خبر از خفیف بودن مشکلات او می‌دهد او بیماری خود را از خانواده‌اش پنهان می‌کند‌.پس از مراسم ازدواج فرخ به عنوان مسئول انتقال کمک‌ها‌ی مردمی بطور موقت به منطقه می‌رود اما وقتی می‌خواهد عکس‌های دوستش "عباس" را به دستش برساند در خط مقدم زخمی و بدلیل نداشتن پلاک مفقود اعلام می‌شود‌. در انتها عباس که خود نیز در آن مهلکه زخمی شده است، به بنفشه قول می دهد تا فرخ را بیابد و بقول خود عمل می‌کند اما فرخ که دچار جراحت مغزی شده حافظه خود را از دست داده است.

مدت زمان :89 دقیقه

کارگردان : ، حسینعلی لیالستانی

زمزمه آب
زمزمه آب (1391)

کودکی بر اساس داستانی که از پدربزرگ خود شنیده بدنبال نقشه گنجی در یک کشتی به گل نشسته است و برای پیدا کردن آن گنج تلاش می‌کند‌. در همین زمان عمه‌ی او از امارات می‌آید وبرای او تیشرتی به نام خلیج عربی می‌آورد او ناراحت شده و سعی می‌کند آن نوشته را با وایتکس پاک کند. در انتها گنج را می‌یابد که پارچه ای است که درون آن پر از مروارید است ، ولی چیز با ارزش‌تری درون آن پارچه است و آن نقشه قدیم ایران به نام خلیج فارس می‌باشد.

مدت زمان :27 دقیقه

کارگردان : ، علی امیدوار