آثار - جنگ

یافتن 17 اثر جنگ

 
بی قرار
بی قرار (1402)

شرح زندگانی و شکل گیری شخصیت عارفانه شهید محمد حسین یوسف‌الهی و حضور ایشان در واحد اطلاعات عملیات و شهادت در جریان دفاع مقدس. در این مستند منش این شهید از زبان سردار شهید قاسم سلیمانی و همرزمان دیگرشان ثبت شده است.

مدت زمان :77 دقیقه

کارگردان : محمد علی فارسی

2888
2888 (1400)

2888 روایتگر 8 سال دلاوری قهرمانان نیروی هوایی ارتش ایران در نبرد با دشمن بعثی است .

مدت زمان :100 دقیقه

کارگردان : ، کیوان علی محمدی ، علی اکبر حیدری

فیلادلفی
فیلادلفی (1391)

دختری می‌خواهد از مرز رفح گذشته خود را به غزه برساند‌. پسر نوجوانی به نام طارق او را برای گذشتن از تونلی مطمئن نزد پیر مردی به نام ابو‌هشام می‌برد‌. او دختر را همراه چندتن دیگر از طریق تونلی در زیر خانه خود راهی می‌کند‌. از سوی دیگر طارق که توسط مرد مرموزی تعقیب می‌شود مورد ضرب و شتم قرار گرفته و ابو‌هشام را لو می‌دهد‌. افراد نظامی به خانه ابو‌هشام ریخته و پس از پرتاب کپسول گاز سمی به داخل تونل اقدام به تخریب آن می‌کنند‌. در داخل تونل در پی اتفاقات مختلفی چند تن کشته می‌شوند‌، دست آخر دختر و جوانی که زخمی شده بود توسط فردی که خود را حمزه معرفی می‌کند از تونل خارج می‌شوند و در حالیکه غزه زیر بمباران شدید اسرائیل قرار دارد می‌گریزند‌.

مدت زمان :87 دقیقه

کارگردان : ، اسماعیل رحیم زاده ،

برکه
برکه (1388)

سربازی در صحنه جنگ و آتش و دود از معرکه به در می‌رود و در جنگل مه آلودی گرفتار می‌شود و بعد از آن با ناباوری به برکه‌ای آرام برمی‌خورد. بعد از چند لحظه آرامش به آب آن برکه می‌زند و سعی می‌کند آرامشی کسب کند‌. ناگهان در برابر خود سرباز دشمن را می‌بیند که او نیز مشغول آب‌تنی بوده است‌. در یک لحظه هردو به سمت اسلحه‌های خود می‌روند و همدیگر را نشانه می‌گیرند‌. اما هردو مکث می‌کنند‌. از کشتن او منصرف می‌شود‌، اسلحه را پایین می‌آورد و پشت به او به سمت لباس هایش می رود که دشمن او را از پشت هدف قرار داده و می‌کشد.

مدت زمان :12 دقیقه

کارگردان : ، مصطفی امامی

بدرود بغداد
بدرود بغداد (1388)

دانیل دالکا" بوکسور لهستانی الاصل آمریکایی آخرین بازی خود را می‌بازد و فردی به نام تونی را هم که شرط بندی را باخته و حالا قصد جان او را کرده‌، می‌کشد. تنها محل امن برای فرار از انتقام مافیا و دوستان تونی ارتش است .‌ارتشی که در حال حاضر در عراق مستقر است. اما در عراق با پایان آمدن دوره ماموریت دنی از ارتش نیز فرار می‌کند اما در بیابان عقرب او را می‌گزد. از سوی دیگر "صالح" که یک معلم ریاضی عراقی است هم‌زمان با ازدواجش درگیر مبارزه با اشغالگران می‌شود‌. او که فکر می‌کند همسرش در بمباران مرده‌، جلیقه انتحاری پوشیده تا با اشغالگران مبارزه کند‌. اما چون همسر خود را در محل تجمع آمریکایی‌ها می‌بیند، نمی‌تواند خود را منفجر کند. او نیز به بیابان می‌رود و دنی را می‌بیند و به او کمک می‌کند تا سم عقرب را خارج کرده و به زندگی برگردد‌، کم کم آن‌دو با هم دوست می شوند و دنی کمک می‌کند تا جلیقه بمب صالح را خنثی کنند و پیش همسرش برگردد.

مدت زمان :88 دقیقه

کارگردان : ، مهدی نادری