آثار - خیالپردازانه

  • خانه
  • آثار خیالپردازانه

یافتن 21 اثر خیالپردازانه

 
امتحان
امتحان (1393)

همسر غلام دچار بیماری سختی شده و پولی ندارد که خرج درمان را بپردازد. امرارمعاش خانواده از طریق فروش تخم مرغ خانگی، صید ماهی و گلیم بافی توسط دختر خانواده انجام می‌شود. اما درآمد به اندازه کافی نیست. از سوی دیگر غلام بدهی قابل توجهی به مرد بازاری گلیم فروش دارد.در این بین غریبه‌ای وارد زندگی آنها می‌شود و زندگی آنها تغییر می‌کند.

مدت زمان :42 دقیقه

کارگردان : سعید مترصد

هیچ اگر سایه پذیرد
هیچ اگر سایه پذیرد (1390)

مقایسه زندگی عاشقانه مورچه با چای خشک و زندگی سرد و بی روح انسان‌ها در نگاهی تجربی و شاعرانه و این مسئله که اتفاقات بی‌ربط در کنار هم معنا پیدا می‌کند.

مدت زمان :6 دقیقه

کارگردان : ، نیما مهدیان

قی قو
قی قو (1390)

مردی در بیابان به دنبال گنج می‌گردد، متوجه پرنده‌ای (قی قو) می‌شود و به دنبال او رفته پس از پیدا کردن آشیانه او، گنج خود را آنجا می‌یابد.

مدت زمان :15 دقیقه

کارگردان : ، ایرج محمدی رزینی

بانوی کوچک خورشید
بانوی کوچک خورشید (1390)

داستان دختر بچه‌ای به نام دریا را روایت می‌کند که با شنیدن موضوع حضرت رقیه(ص) درکربلا بسیار متاثر شده است. او بدلیل بیماری به بیمارستان منتقل می‌شود و در آنجا با دیدن دختری که در اثر ضرب و شتم پدرش در وضعیت بسیار بدی به سر می‌برد طی یک سفر ذهنی به کمک فرشته مهربون که گویی از قصه سیندرلا آمده صحنه‌ای از خرابه‌های شام را می‌بیند و از حضرت رقیه(ص) شفای دختر بستری در بیمارستان را می‌گیرد‌.

مدت زمان :45 دقیقه

کارگردان : ، داوود آتش افروز

قیلوله
قیلوله (1389)

پیر‌مردی با خراب شدن عینکش سفارش عینک جدیدی می‌دهد‌. او در حالی که در انتظار عینک جدید است به خواب می‌رود و خواب می‌بیند که در آسانسور خانه‌اش مرده است و برخورد افراد مختلف را با جسد نشان می‌دهد.

مدت زمان :10 دقیقه

کارگردان : ، نیما جاویدی