آثار - جنایی

یافتن 14 اثر جنایی

 
بی خوابی
بی خوابی (1393)

گروهی حفار، برای بدست آوردن آثار قدیمی اقدام به حفاری می‌کنند و در نهایت به دست نیروهای انتظامی گرفتار می‌شوند.

مدت زمان :95 دقیقه

کارگردان : محمد جعفر باقری نیا

مرگ کسب و کار من است
مرگ کسب و کار من است (1390)

سه تن از جوانان روستا به علت بیکاری و مشکلات زندگی دست به دزدی کابل از دکل برق می‌زنند، در همین زمان یکی از رهگذران جاده با آنها در گیر می‌شود. در همین موقع یکی از آنها که بالای دکل است را برق می‌گیرد و می‌سوزد از سوی دیگر درگیر‌ی آنها باعث کشته شدن مرد رهگذر می‌شود. ‌اهالی سر می‌رسند و یکی ازآنها را می‌گیرند سربازی او را بازداشت می‌کند‌، اما دیگری می‌گریزد تا با دختر کوچک خود فرار کند که در کوه به علت سرما دختر بچه می‌میرد. از سوی دیگر سرباز و زندانی نیز در برف‌گیر می‌کنند و دست آخرسرباز از سرما جان می‌دهد‌. در انتها مادری را نشان می دهد که چشم به راه فرزندش عباس است ولی وی نیز به علت بیکاری و فقر قصد کابل دزدی دارد.

مدت زمان :86 دقیقه

کارگردان : ، امیر ثقفی

باغ قرمز
باغ قرمز (1389)

دکتر زرین به همرا دختر 4 ساله‌اش بهارک و همسر دوم خود المیرا زندگی می‌کند‌. او در زمان زایمان بیمار خود در مرخصی است‌، آقای فتحی همسر زن باردار بسیار معترض است و بی‌تابی می‌کند. دکتر دیگری به همسرش رسیدگی می‌کند اما مادر و بچه هر دو فوت می‌کنند‌. از سوی دیگر همسر دکتر پسر عموی گمشده‌ خود را که روزگاری عاشقش بوده از طریق اینترنت پیدا و با او ملاقات می‌کند. در نقطه دیگری از شهر دختر و پسری بی‌قید از راه اینترنت با هم آشنا شده و ازدواج می‌کنند و به دزدی روی می‌آورند. المیرا بهارک را به مرکز خرید می‌برد تا با پسر عموی خود دیدار کند‌، اما بهارک گم می‌شود‌. بعد از مدتی جنازه بچه پیدا می‌شود و دلیل مرگ‌، خفگی است پلیس به رابطه زن با پسر عمویش پی‌می برد. دکتر زرین آقای فتحی را می‌دزدد و شکنجه می‌دهد چون فکر می‌کند به علت انتقام او دخترش را کشته است . پلیس متوجه دزدیدن ماشین پسر عموی زن در شب حادثه می‌شود و همان دختر و پسر بی‌قیدکه ماشین را دزدیده بودند در تعقیب وگریز پلیس‌، بر اثر تصادف دستگیر می‌شوند و دختر به کما می‌رود و پسر اقرار می‌کند که دختر بچه که تنگی نفس داشت در هنگام سرقت ماشین درون ماشین بوده و در راه بیمارستان فوت می‌کند.

مدت زمان :95 دقیقه

کارگردان : ، امیر سماواتی

آناهیتا
آناهیتا (1389)

دختری به نام آناهیتا روی تاثیر فرکانس انسان‌ها بر کریستال آب تحقیق می‌کند که متوجه حضور شخص شیطان صفتی در کارگاه خود از تغییر شکل کریستال آزمایشی آب می‌شود و روز بعد همکار و دوست او کشته می‌شود با همین روش سعی در شناخت مجرم دارد که متوجه می‌شود نامزد خود او اثر پلیدی روی کریستال آب می‌گذارد‌. آناهیتا می‌فهمد که او در گذشته دست به قتل زده است و از این روش به عنوان کشفی بزرگ برای مبارزه با جنایات یاد می‌کند.

مدت زمان :86 دقیقه

کارگردان : ، عزیز الله حمید نژاد

سیانور
سیانور (1388)

یک زوج جوان درخانه مشاجره می‌کنند، زن به مرد سرکوفت می‌زند . مرد از خانه خارج می‌شود همراه غذا مقداری سم قوی می‌خرد و تصمیم می‌گیرد بخورد‌. سم‌را در لیوانی محلول می‌کند اما نمی‌تواند بخورد آن را در دستشویی می‌ریزد. صبح که زن به آنجا می‌رود تعداد زیادی سوسک مرده می‌بیند. از ترس می‌افتد و سرش به گلدان خورده بیهوش می‌شود‌. مرد او را صدا کرده به هوش می‌آورد‌. و لیوانی مشابه همان لیوان سم را درست کرده به او می‌دهد‌. زن لیوان را تا آخر سر می‌کشد‌.

مدت زمان :21 دقیقه

کارگردان : ، آیدین افخمی