آثار - جاده

یافتن 7 اثر جاده

 
لاله
لاله (1399)

دختری ناخواسته درگیر یک مسابقه اتوموبیل رانی می شود و از آنجا که غرور و علاقه خاصی به رانندگی دارد از مسابقه پیروز بیرون می آید . این آغازی ست به ورود اولین زن راننده حرفه ای ایران به دنیای اتومبیل رانی حرفه ای که علیرغم درگیری ها و موانع بسیار ، او در آینده به قهرمانی کشور می رسد . این فیلم برگرفته از زندگی لاله صدیق می باشد .

مدت زمان :150 دقیقه

کارگردان : اسدالله نیک نژاد

گیرنده
گیرنده (1390)

رئس جمهور به شهر جیرف می‌رود و مردم شهر نامه‌های خود را به بخشداری می‌برند تا به دست رئیس‌جمهور برسد‌. صمد که راننده یک شرکت رب سازی است از طرف خواهر‌زاده خود که در بخشداری است مامور می‌شود نامه‌ها را به فرودگاه برساند‌. صاحب کارخانه متوجه می‌شود کارکنان که حقوق آنها عقب افتاده است به روئیس‌جمهور نامه نوشته‌اند. با صمد تماس می‌گیرد که به کارخانه بیاید و می‌گوید نامه کارمندان رابه او بدهد، صمد قبول نمی‌کند و فرار می‌کند. پسر کارخانه‌دار او را تعقیب می‌کند ولی موفق به گرفتن وی نمی‌شود‌. از سوی دیگر مسئولین بخشداری که نگران شده‌اند به وسیله هلکوپتر موفق می‌شوند صمد را یافته و نامه‌ها را تحویل بگیرند.

مدت زمان :92 دقیقه

کارگردان : ، مهرداد غفارزاده

مهتاب روی سکو
مهتاب روی سکو (1389)

حاج ابراهیم که تعزیه گردان و امام خوان است در روستایی به همراه دختر و پسر کوچکش زندگی سختی دارد. در ماه محرم با کامیون خود همراه خانواده‌اش عازم روستا‌های اطراف می‌شود در راه وقتی همگی خواب بودند او نیز خوابش می‌برد و باعث انحراف وانتی می‌شود که از روبرو می‌آید. او می‌ایستد اما وقتی پیاده می‌شود اثری از ماشین نمی‌بیند‌، به نظر می‌آید که ماشین از جاده به دره پرت شده‌، اما او موضوع را بروز نمی‌دهد و به راه خود ادامه می‌دهد‌. اما در هر روستایی که می‌خواهد تعزیه را اجرا کند بدلیلی نمی‌تواند ‌امام خوانی کند و در آخرین اجرا مجبور به شمر خوانی می‌شود او که عذاب وجدان زیادی دارد در راه به دکه‌ای می‌رسد و وانت تصادفی را آنجا می‌بیند و مطلع می‌شود صاحب آن زنده و دستش به خون کسی آلوده نشده است.

مدت زمان :80 دقیقه

کارگردان : ، فیما امامی

بیداری
بیداری (1388)

مردی به همراه پسر نوجوان خود در جاده جنگلی به دنبال همسرش می‌گردد پسر که عامل رفتن مادر را اخلاق پدر می‌داند با او جر و بحث می‌کند در انتهای جاده می‌بینند ماشین دیگری ایستاده و سرنشینان آن با موبایل سراسیمه خبر تصادف را می‌دهند ، وقتی به دره نگاه می‌کنند می‌بینند ماشین خودشان تصادف کرده وتنها مادر زنده مانده‌. آمبولانسی مادر را می‌برد‌ و روح پدر و پسر در جنگل نظاره می‌کنند.

مدت زمان :12 دقیقه

کارگردان : ، نوشین معراجی

سفر مرگ
سفر مرگ (1388)

سیف الله و مرتضی نیمه شب به میدان‌گاه و خروجی شهر رسیده و قصد دارند با کرایه کردن ماشینی خود را به روستایشان برسانند اما بدلیل تاریکی هوا و نامناسب بودن مسیر کمتر راننده‌ای حاضر به بردن آن‌هاست تا اینکه اتومبیل غریبه‌ای رسیده و با دریافت مبلغ بیشتری می‌پذیرد تا آنها را همراه خود ببرد‌. مسافتی از شهر دور نشده‌اند که هراس سر به نیست شدن، شک و دو دلی را به جان راننده و مسافران انداخته و این سفر کوتاه‌، هر لحظه طولانی‌تر و دشوار‌تر می‌شود‌.

مدت زمان :76 دقیقه

کارگردان : ، حسن آقا کریمی