آثار - مشکلات و مسائل شرعی

  • خانه
  • آثار مشکلات و مسائل شرعی

یافتن 4 اثر مشکلات و مسائل شرعی

 
ما همه سربازیم
ما همه سربازیم (1392)

بررسی قانون نظام وظیفه عمومی از جنبه تاریخی و توضیح چگونگی تصویب این قانون توسط مجلس در سال 1304 و آغاز آن در 1305‌، مخالفت روحانیون به دلیل بیگاری بعد از دوره آموزشی‌، مرگ مشکوک آیت‌الله نورالله‌اصفهانی و تصویب 2 سال خدمت زیر پرچم و 8 سال احتیاط و 20 سال آمادگی از جمله مسائلی است که در این فیلم به آن پرداخته می‌شود تا فراز و نشیب تشکیل ارتش منظم در ایران را مرور کند.

مدت زمان :60 دقیقه

کارگردان : مهدی قربان پور

نقاشی مذهبی
نقاشی مذهبی (1391)

از طریق گفتگو با کارشناسان و دست اندرکاران‌، نقاشی قهوه‌خانه‌ای را بررسی می‌کند و به موضوعاتی نظیر مخالفت با شمایل نگاری از ائمه‌ و جمع آوری آنها از حسینیه‌ها و تکیه‌ها اشاره می‌کند.

مدت زمان :29 دقیقه

کارگردان : ، الهام حسامی

شهر پولکی
شهر پولکی (1390)

شهر پولکی با تاریخچه‌ای از بانک و بانکداری در ایران آغاز می‌شود و این موضوع را که اولین بانک‌ها با چه نام و هدفی و در چه زمان شروع به سرمایه‌گذاری در بخش‌های غیر بانکی کرد‌ه‌اند، بررسی می‌کند. در این فیلم با رؤسای بانک‌ها و تعدادی از علما و صاحب‌نظران درباره‌ قرض‌الحسنه و بانکداری اسلامی ایران صحبت شده است و در مورد مرز باریک آن با ربا بحث می‌نماید.

مدت زمان :70 دقیقه

کارگردان : ، محسن خان جهانی

رحم جایگزین
رحم جایگزین (1386)

فیلم در مورد یکی از راه‌های درمان ناباروری زنان است که در آن اسپرم و تخمک در آزمایشگاه پیوند خورده و درون رحم شخص سومی به عاریه گذاشته می‌شود و در نهایت کودک را به پدر و مادر باز می‌گرداند. در این فیلم ضمن توضیح فواید این نوع درمان به جنبه‌های دینی و عرفی و همچنین حقوقی و روانی آن نیز می‌پردازد.

مدت زمان :33 دقیقه

کارگردان : ، اعظم نجفیان