آثار - گردآوری،یاآرشیوی

  • خانه
  • آثار گردآوری،یاآرشیوی

یافتن 37 اثر گردآوری،یاآرشیوی

 
هولاین در ایران
هولاین در ایران (1402)

در این مستند تاریخچه عمارت قوام السلطنه و تبدیل آن به موزه آبگینه با بازطراحی هانس هولاین معمار مطرح اتریشی معرفی شده و در خلال گذر از تالارهای مختلف موزه و مرور طراحی داخلی منحصر به فرد هر کدام از آنها اشاره‌ای به روند پیدایش و پیشرفت هنر شیشه گری از ابتدای تاریخ تا دوره های هخامنشی و در ادامه ایلخانی و صفوی شده است.

مدت زمان :52 دقیقه

کارگردان : هادی آفریده

پیرنیا باغبان گلها
پیرنیا باغبان گلها (1402)

مستندی درخصوص داوود پیرنیا که به کوششهای او جهت تاسیس نخستین برنامه کودک در رادیو و همچنین ایجاد برنامه ای با محوریت موسیقی سنتی در اوایل دهه سی می‌پردازد.

مدت زمان :75 دقیقه

کارگردان : ، هومن ظریف

امین الضرب
امین الضرب (1402)

مستندی در خصوص حاج محمد حسن اصفهانی ملقب به امین الضرب از متنفذین دربار قاجار که به فرمان ناصر الدین شاه اولین ضراب سکه ایران به صورت صنعتی بود و همچنین شرح احوال او در دربار و ارتباطش با امین السلطان و سید جمال الدین اسد آبادی و همچنین نفوذ و دست داشتن او در معاملاتی چون قرار داد رژی و راه آهن شمال ایران.

مدت زمان :90 دقیقه

کارگردان : ، جمشید بیات ترک

آواز گمشده
آواز گمشده (1402)

این فیلم مستندی درباره آواز دشتی چوپانی و قربان خان شاهی است. قربان خان شاهی از خوانندگان و تعزیه خوانان سرشناس دوره قاجار بوده که آواز چوپانی او روی صفحات گرامافون باقی مانده است.

مدت زمان :27 دقیقه

کارگردان : ، نیما حسن بیگی

19-99
19-99 (1401)

این مستند تلاش می‌کند روزهای سخت پاندمی کووید 19 و چگونگی شروع همه گیری کرونا در ایران تا خرداد 1401 و همچنین حواشی این رخداد به همراه برخوردهای مثبت و منفی جامعه و سیاستهای دولت وقت در مقابله با آن را آسیب شناسی کند. در این مستند با مسئولین وقت و همچنین برخی کارشناسان نظیر دکتر مینو محرز، دکتر کیانوش جهانپور، دکتر علیرضا رییسی و ... گفت و گو شده است.

مدت زمان :38 دقیقه

کارگردان : ، لیلا رستمی‌شکوه