آثار - سیل ،زلزله وبلایای طبیعی

  • خانه
  • آثار سیل ،زلزله وبلایای طبیعی

یافتن 11 اثر سیل ،زلزله وبلایای طبیعی

 
اسپانک
اسپانک (1401)

تلاشهای نمادین یکی از سیاهان ساکن روستای گودین به عنوان نماینده ای از بردگان بی‌وطن جهان برای نجات نخلهای خود که در معرض غرق شدن بواسطه احداث سد کهیر قرار دارند که از طریق توصل به آداب و رسوم قومی و فرهنگی نمایش داده می‌شود.

مدت زمان :58 دقیقه

کارگردان : محمدرضا خوش فرمان

چامون
چامون (1399)

عشایر بختیاری بزرگترین عشایر کوچ در ایران هستند که همه ساله در فصل بهار منطقه قشلاقی خوزستان را برای دسترسی به آب و علف تازه به منطقه ییلاقی در چهارمحال و بختیاری ترک می کنند. امسال با شیوع ویروس کرونا دولت برای جلوگیری از سرایت این بیماری ، کوچ بهار عشایر را با دو ماه تاخیر اعلام کرد . عشایر که در دشت های خشک و بی آب خوزستان مانده اند برای زنده ماندن دام های خود چاره ای جز کوچ ندارند.

مدت زمان :61 دقیقه

کارگردان : ، آرمان قلی پور دشتکی

مکی مردی از اربعین
مکی مردی از اربعین (1399)

این مستند درباره سیل خوزستان و کمک سپاه و موکب داران اربعین به سیل زدگان می باشد . مردی نیز به نام مکی در تمامی مشکلات پیش آمده در میان مردم حضور ی دائمی دارد .

مدت زمان :61 دقیقه

کارگردان : ، حبیب احمدزاده

نجات از نوع دوم
نجات از نوع دوم (1395)

در جریان زلزله اردبیل دو پدر در یک روستا برای نجات فرزندان خود اقدام می‌کنند که یکی باعث مرگ فرزند دختر و نوه هایش می شود و دیگری دختر 39 روزه خود را از زیر آوار بیرون می‌کشد . زلزله باعث اتفاقات جدیدی در این روستا شده است .

مدت زمان :22 دقیقه

کارگردان : ، حسن قهرمانی

ناخدا سلیمان
ناخدا سلیمان (1394)

سلیمان ناخدای کشتی به نمک نشسته در یکی از بنادر دریاچه ارومیه می‌باشد . که بعد از خشک شدن دریاچه به کارکشاورزی مشغول است که کشاورزی تحت تاثیر بحران دریاچه در حال دگرگونی و نابودی است .

مدت زمان :25 دقیقه

کارگردان : ، سعادتعلی سعیدپور