آثار - انقلاب مشروطه

  • خانه
  • آثار انقلاب مشروطه

یافتن 8 اثر انقلاب مشروطه

 
صف و چند خرده روایت از قرن اخیر
صف و چند خرده روایت از قرن اخیر (1400)

روایت یک تاریخ غیررسمی از صد سال گذشته راجع به ایستادن مردم در صف از نگاهی جامعه شناسانه که فارغ از نظم بخشی آن گویای اوضاع و احوال شرایط اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی آن جامعه است .

مدت زمان :28 دقیقه

کارگردان : وحید نامی

بهارستان ، خانه ملت
بهارستان ، خانه ملت (1397)

مستندی درباره جغرافیای سیاسی و تاریخی منطقه و میدان بهارستان که از سال 1285 با شروع مشروطه خواهی آغاز و تا انقلاب اسلامی ادامه پیدا می کند . در خلال چگونگی قرارگیری این عمارت در میدان بهارستان به مجلس مشروطه تاریخ معاصر ایران و اتفاقاتی که در این میدان رخ داده بررسی می گرد.

مدت زمان :75 دقیقه

کارگردان : ، بابک بهداد

کوپریتو
کوپریتو (1396)

نگاهی به یک قوطی فراموش شده به نام کبریت و حوادث و اتفاقات تاریخی پیرامون آن که شامل اشاراتی به دوران قاجار یا مشروطه ، سفر قوام به روسیه ، ابعاد صنعتی ، فرقه دموکرات آذربایجان ، بازی های کبریتی و در نهایت گاز رسانی و کاهش استفاده از کبریت .

مدت زمان :38 دقیقه

کارگردان : ، مهران فیروزبخت

نیمه پنهان ماه
نیمه پنهان ماه (1395)

بازخوانی حضور زنان در جنبش مشروطیت از آغاز تا پهلوی. در این مستند تصاویر و عکس‌های قدیمی مربوط به دوران مشروطیت نیز دیده می‌شود .

مدت زمان :72 دقیقه

کارگردان : ، آزاده بی زار گیتی

آینه خیال
آینه خیال (1395)

این مستند از طریق گفتار متن و نظرات کارشناسان تلاش می‌کند که تحلیل نقادانه ای در مورد احیای هنر نگارگری پس از انقلاب مشروطه با توجه به نادیده گرفتن سیصد ساله به این هنر ارائه کند و رابطه این حرکت را با تاریخ نقاشی قبل و بعد از آن بررسی نماید.

مدت زمان :44 دقیقه

کارگردان : ، کامیار فاروقی