آثار - جنگ های جهانی

  • خانه
  • آثار جنگ های جهانی

یافتن 28 اثر جنگ های جهانی

 
صف و چند خرده روایت از قرن اخیر
صف و چند خرده روایت از قرن اخیر (1400)

روایت یک تاریخ غیررسمی از صد سال گذشته راجع به ایستادن مردم در صف از نگاهی جامعه شناسانه که فارغ از نظم بخشی آن گویای اوضاع و احوال شرایط اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی آن جامعه است .

مدت زمان :28 دقیقه

کارگردان : وحید نامی

مرز مه آلود
مرز مه آلود (1395)

در خلال جهگ جهانی دوم -شهریور 1320- و با وجود موافقت ضمنی و اعلام بی طرفی حکومت وقت ایران نیروهای شوروی به قصد مقابله با جاسوسان آلمانی از شمال ایران - مرز اردبیل - به خاک ایران حمله می کنند و در مرز آذربایجان - حسینعلی صدآفرین - معاون وقت پاسگاه به تنهایی در مقابل هجوم ارتش روسیه می‌جنگند این در حالی ست که به تمام پاسگاه‌ها تلگراف زده شده بود که حق جنگ با شوروی را ندارند .

مدت زمان :35 دقیقه

کارگردان : ، آبتین حسینی

چشم های رسوا کننده
چشم های رسوا کننده (1394)

فیلم درباره خبرنگارانی ست که از سراسر جهان ، واقعیت حمله آمریکا به عراق را به جهانیان نشان دادند و خود قربانی خشم و عصبانیت امپریالیسم شدند . اختصاصا این مستند به قتل خبرنگار اسپانیولی به نام خوزه کئوسوکه می پردازد که در یک تیراندازی مستقیم به هتل فلسطین در بغداد توسط آمریکایی ها کشته شد و با ارتباط برقرار کردن با حمید بهمنی تصویربردار ایرانی مجروح در همان جنگ ، به واکاوی موضوع می پردازد .

مدت زمان :47 دقیقه

کارگردان : ، حسین مدحت

وقتی که من نبودم
وقتی که من نبودم (1393)

زندگی و سرگذشت "هلن" تنها بازمانده جنگ جهانی دوم که با مادرش از لهستان به ایران پناه آورده و ایران را وطن دوم انتخاب کردند. در این میان گزیده‏ ای از تاریخ و تحولات آن دوره به تصویر کشیده می‏‌شود.

مدت زمان :68 دقیقه

کارگردان : ، محمد تقی یازرلو

پروپاگاندا
پروپاگاندا (1393)

بررسی چگونگی پیدایش، بکارگیری و اثرگذاری پدیده‎‏ی پروپاگاندا از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون، به طور کلی پروپاگاندا ابزاریست در دست رسانه برای اسلام هراسی و رسیدن به مقاصد و منافع افراد و شرکتهای اقتصادی و نظامی و در نهایت کنترل نظم و ایجاد ثبات و امنیت جهانی توسط امریکا و تهدید جلوه دادن برخی کشورها برای جهانیان علی‎الخصوص امریکا.

مدت زمان :52 دقیقه

کارگردان : ، محمد طیب