آثار - انقلاب های جهانی

  • خانه
  • آثار انقلاب های جهانی

یافتن 14 اثر انقلاب های جهانی

 
پروپاگاندا
پروپاگاندا (1393)

بررسی چگونگی پیدایش، بکارگیری و اثرگذاری پدیده‎‏ی پروپاگاندا از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون، به طور کلی پروپاگاندا ابزاریست در دست رسانه برای اسلام هراسی و رسیدن به مقاصد و منافع افراد و شرکتهای اقتصادی و نظامی و در نهایت کنترل نظم و ایجاد ثبات و امنیت جهانی توسط امریکا و تهدید جلوه دادن برخی کشورها برای جهانیان علی‎الخصوص امریکا.

مدت زمان :52 دقیقه

کارگردان : محمد طیب

کریم
کریم (1392)

گفتگو با جوانی به نام "کریم" در کشور "تونس" درباره اتفاقات و تغییرات تونس بعد از انقلاب مردم و فرار "بن‌علی" از این کشور، این فیلم از طریق گفتگو و همراهی با یک جوان معمولی سعی در شناخت وضعیت اجتماعی تونس دارد. این مستند بیوگرافی و پرتره می‌باشد.

مدت زمان :70 دقیقه

کارگردان : ، محسن برمهانی

دون و پروفسور
دون و پروفسور (1392)

این مستند درباره دو نفر از مخالفان واقعه هولوکاست است که ساکن ایتالیا هستند‌. "دون فلوریانو"کشیش کاتولیکی است که به دلیل مخالفت با این مساله از واتیکان اخراج می‌شود و شخصیت بعدی پروفسور‌"دامیانی‌"‌استاد تاریخ است که در کلاس درس مطالبی در انتقاد از مستند "پیروزی و پیروزمندان" که از تلویزیون ایتالیا در حمایت از هولوکاست پخش شده بود بیان می‌کند که در نهایت به اخراج او از دبیرستان منجر می‌شود‌. فیلم سیطره صهیونیست‌ها بر رسانه‌ها و افکار مردم را به تصویر می‌کشد.

مدت زمان :46 دقیقه

کارگردان : ، علیرضا اسلامی

یاسمن
یاسمن (1391)

یک مستند تاریخی است از استقلال کشور "تونس‌"، ریاست‌جمهوری "بورقیبه" و سپس کودتای "بن‌علی" علیه بورقیه و در آخر دلایل قیام مردم علیه بن‌علی و پیروزی انقلاب مردمی در تونس‌. در این فیلم با طیف‌های مختلف مردم و نخبگان ملی‌گرا و حزب التحریر گفتگو می‌شود‌. (‌مردم تونس قیامشان را یاسمن نام گذاشتند)

مدت زمان :51 دقیقه

کارگردان : ، محمد علی فارسی

کد سکوت
کد سکوت (1391)

سعی در معرفی ماهیت اسراییل و طرفداری دول غربی از آن می‌کند و به حرکات تروریستی این رژیم از جمله گروگانگیری کشتی اشاره می‌کند‌. این فیلم ضمن مقایسه‌ اهداف آنها ‌با اعمال آنها سعی می‌کند مظلومیت مردم فلسطین را نشان دهد‌.

مدت زمان :50 دقیقه

کارگردان : ، پی.اسکات هنری