آثار - جزایر ایران

  • خانه
  • آثار جزایر ایران

یافتن 11 اثر جزایر ایران

 
جزایر وحش
جزایر وحش (1395)

سفری به جزایر خالی از سکنه استان بوشهر به قصد دیدن حیات وحش و صدها هزار پرندگان مختلف که برای زادآوری به این جزایر می آیند.

مدت زمان :74 دقیقه

کارگردان : سیدحسین صافی

تنگه هرمز
تنگه هرمز (1393)

بررسی اهمیت آبراه تنگه هرمز به لحاظ تاریخی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و همچنین نمایش پتانسیل‌های موجود در منطقه از جمله بررسی صنعت اکوتوریسم در جزایر قشم و هرمز.

مدت زمان :50 دقیقه

کارگردان : ، شهرام حيدريان

سرزمین سلمان
سرزمین سلمان (1391)

به معرفی جزیره ابو‌موسی پرداخته و آن را از نظر فرهنگی، امکانات، وجه تسمیه و جنبه تاریخی بررسی می‌کند و به نحوه‌ی جدا شدن و باز پس گیری آن از خاک ایران اشاره می‌کند‌. همچنین اهمیت این منطقه را متذکر می‌شود‌.

مدت زمان :60 دقیقه

کارگردان : ، امیر حسین جوان شیر

ژئو پارک قشم
ژئو پارک قشم (1390)

صخره های طبیعی واقع در قشم زیبایی چشم گیری دارند که به آن ژئو پارک یا پارک زمین شناسی می‌گویند(منطقه‌ای که چندین دوره مختلف زمین در آن وجود داشته باشد). این مستند به بررسی تاریخ این جزیره پرداخته و دوره‌های مختلف آن را از نظر علمی و همچنین نگاه بومیان مطالعه می‌کند. در ضمن اشاره‌ای به کوه‌های زاگرس و خلیج فارس در آن وجود دارد‌.

مدت زمان :30 دقیقه

کارگردان : ، زهرا سلیمی ، روح الله مولوی

پارس خلیج فارس ایران
پارس خلیج فارس ایران (1389)

این مستند نگاهی به تاریخ ایران باستان با محوریت خلیج فارس دارد و به معرفی برخی از جزایر در این منطقه پرداخته و با مرور نقشه‌های قدیمی‌،کذب بودن ادعای خلیج عربی را به نمایش می‌‌گذارد.

مدت زمان :58 دقیقه

کارگردان : ، علی باقرزاده نمازی