آثار - حمل و نقل

یافتن 9 اثر حمل و نقل

 
آن مرد با اتوبوس آمد
آن مرد با اتوبوس آمد (1400)

این مستند با شکلی قصه‌محور و تاریخ‌پژوهانه یکصد سال تاریخچه اتوبوسرانی در ایران را به تصویر می کشد . اولین اتوبوس در شهر رشت و پس از مدت کوتاهی وارد شهر تهران شد و تاکنون بیش از یک قرن از عمر اتوبوس به عنوان یک وسیله نقلیه عمومی و مهم در ایران می‌گذرد.

مدت زمان :74 دقیقه

کارگردان : نیما مهدیان

ورس
ورس (1397)

ضمانت 70 ساله پل ورسک یکی از معروفترین و مهمترین پل های راه آهن سراسری ایران به پایان رسیده است . آیا می توان همچنان از آن برای تردد قطارها استفاده کرد ؟ تصاویر آرشیوی از نحوه ساخت پل ، شرکت دانمارکی کامپساکس و تاریخچه ای از سازندگان پل در این مستند دیده می شود .

مدت زمان :52 دقیقه

کارگردان : ، ، جواد وطنی

قونقا
قونقا (1394)

این مستند شرح چگونگی به کار گرفته شدن اولین تراموای ایران است که در شهر تبریز در سال های 1280 الی 1320 خورشیدی به جابجایی مسافران می‌پرداخت و همچنین به تصویر کشیدن و روایت رخدادهای تاریخی آن سالهاست که قونقا در آن به ایفای نقش پرداخته است. در این مستند تصاور و عکس هایی از دوره مشروطیت نیز به نمایش گذاشته می‌شود.

مدت زمان :12 دقیقه

کارگردان : ، محمد فرزین نیا

تنگه هرمز
تنگه هرمز (1393)

بررسی اهمیت آبراه تنگه هرمز به لحاظ تاریخی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و همچنین نمایش پتانسیل‌های موجود در منطقه از جمله بررسی صنعت اکوتوریسم در جزایر قشم و هرمز.

مدت زمان :50 دقیقه

کارگردان : ، شهرام حيدريان

آزاد راه
آزاد راه (1393)

آزاد راهی از پایتخت، (شهر تهران) به سمت شمال ایران (چالوس) سال‌هاست در حال ساخت است. این مستند ضمن بیان تاریخچه این آزاد راه دلایل به بهره‌برداری نرسیدن آن طی 20 سال گذشته را بیان می‌کند. گفتگو با کارشناسان، کارگران و مردم منطقه از بخش‌های دیگر این مستند است.

مدت زمان :61 دقیقه

کارگردان : ، محسن خان جهانی