آثار - جرم شناسی

یافتن 24 اثر جرم شناسی

 
جای خالی دوست
جای خالی دوست (1397)

عسل و نیلوفر دو دختر جوان 15 ساله شاد و سرخوش یک ویدئوی 3 دقیقه ای با موبایل خود ضبط کرده و در یوتیوب می گذارند و اذعان می کنند که قصد دارند خودکشی کنند و چند دقیقه بعد خود را از بالای یک پل هوایی با ارتفاع 28 متر به پایین پرت می کنند . این مستند با نزدیک شدن به نوجوانانی مشابه این و هچنیین خانواده این دو دختر سعی دارد عوامل خودکشی در میان نوجونان را مورد بررسی قرار دهد.

مدت زمان :77 دقیقه

کارگردان : محمد علی طالبی

متهمین دایره بیستم
متهمین دایره بیستم (1395)

کارگردان بعد از دزدیده شدن اتومبیل ‌اش با احسان سردسته گروه نوجوانان خلاف کاری که کارشان سرقت خودرو است آشنا می‌شود . این اتفاق باعث نزدیک شدن فیلمساز به آنها و همراه شدن او در طول شش سال از زندگی آنهاست. فیلم زندگی احسان و گروهش را از نزدیک دنبال می‌کند . از دزدی و تعقیب و گریز و فرار از دست پلیس تا به زندان افتادن و آزادی و از هم پاشیدن گروه.

مدت زمان :73 دقیقه

کارگردان : ، حسام الدین اسلامی

یک کیلو بال مگس
یک کیلو بال مگس (1395)

این مستند تلاش می کند تا معضلات و مشکلات ناشی از نابسامانی مهریه در جامعه را بررسی کند. افرادی که به دلایل مختلف به زندان افتاده‌اند و مهریه‌های نامتعارف دستمایه این کندوکاو می‌باشد.

مدت زمان :28 دقیقه

کارگردان : ، رضا سبحانی

بلانسبت شما
بلانسبت شما (1394)

نگاهی طنزآمیز به فرهنگ فحاشی و دعوا و کتک کاری شهروندان تهرانی در سطح این کلان شهر . در این مستند نظر کارشناسان روانشناسی و حقوق را نیز شاهد هستیم.

مدت زمان :37 دقیقه

کارگردان : ، مهدی بوستانی شهربابکی

صد و سه روز
صد و سه روز (1394)

زندگی سه زندانی که به جرم کیف قاپی محبوس هستند .
* ناصر قهرمان چند دوره اتومبیل رانی کشور که محکوم به 12 سال حبس بوده اما یک سال ماند به اتمام محکومیتش اقدام به فرار می کند و به همین دلیل 10 سال حبس به محکومیتش اضافه می گردد. او می خواهد پس از آزادی آخرین خلاف خود را انجام دهد تا به واسطه آن به خوشبختی که از نظر او زندگی در یک کشور پیشرفته بر روی یک قایق است برسد و یا کشته شود.
* فرزاد پسر بسیار جوانی که اولین حضور خود در زندان را تجرب می کند و به شدت از محیط اطراف خود می ترسد . او که دلیل خلاف کاری خود را فقر و بیماری مادرش عنوان می کند در انتظار حکم خود به سر می برد.
*حسین که حکم ابد دارد و 15 سال است در زندان به سر می برد او که برادر خود را نیز در کنار خود دارد در سال 85 مبتلا به بیماری ایدزشده و امیدوار است به واسطه بیماری خاص خود بتواند حکم عدم تحمل محکومیت کیفری بگیرد و ازاد شود اما در پایان انتظار خسته شده و به فکر خودکشی افتاده است.

مدت زمان :65 دقیقه

کارگردان : ، مهدی بخشی مقدم