آثار - علوم نظامی

یافتن 13 اثر علوم نظامی

 
پروپاگاندا
پروپاگاندا (1393)

بررسی چگونگی پیدایش، بکارگیری و اثرگذاری پدیده‎‏ی پروپاگاندا از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون، به طور کلی پروپاگاندا ابزاریست در دست رسانه برای اسلام هراسی و رسیدن به مقاصد و منافع افراد و شرکتهای اقتصادی و نظامی و در نهایت کنترل نظم و ایجاد ثبات و امنیت جهانی توسط امریکا و تهدید جلوه دادن برخی کشورها برای جهانیان علی‎الخصوص امریکا.

مدت زمان :52 دقیقه

کارگردان : محمد طیب

ما همه سربازیم
ما همه سربازیم (1392)

بررسی قانون نظام وظیفه عمومی از جنبه تاریخی و توضیح چگونگی تصویب این قانون توسط مجلس در سال 1304 و آغاز آن در 1305‌، مخالفت روحانیون به دلیل بیگاری بعد از دوره آموزشی‌، مرگ مشکوک آیت‌الله نورالله‌اصفهانی و تصویب 2 سال خدمت زیر پرچم و 8 سال احتیاط و 20 سال آمادگی از جمله مسائلی است که در این فیلم به آن پرداخته می‌شود تا فراز و نشیب تشکیل ارتش منظم در ایران را مرور کند.

مدت زمان :60 دقیقه

کارگردان : ، مهدی قربان پور

پانزده پنجاه و نه
پانزده پنجاه و نه (1391)

بررسی ترور رفیق حریری (نخست وزیر سابق لبنان) وارتباط آن با قطعنامه 1559 شورای امنیت سازمان ملل. این فیلم شخص رقیق حریری را یکی از موانع اصلی اجرای قطعنامه مورد نظر ابر قدرتها‌، بخصوص در موضوع خلع سلاح حزب‌الله لبنان و خروج ارتش سوریه می‌داند‌.

مدت زمان :71 دقیقه

کارگردان : ، محمدرضا ابوالحسنی

چرا جنگ‌؟
چرا جنگ‌؟ (1390)

در دنیا کلاً ۲۰۰ سال، جنگی بین کشورها وجود نداشته و تقریبا صلح حاکم بوده است، اما در دنیای امروزکم کم جنگ دارد به یک بازی سود آور تبدیل می‌شود این فیلم ضمن طرح این موضوع به بررسی جنایات جنگی در افغانستان و عراق پرداخته و به اسناد ویکی‌لیکس اشاره می‌کند.

مدت زمان :93 دقیقه

کارگردان : ، عابدین مهدوی

جایی که زندگی می‌کنیم
جایی که زندگی می‌کنیم (1390)

صبح 21 تیر ماه 1385 اسرائیل به بهانه‌ی آزاد کردن دو سربازی که روز قبل به اسارت حزب‌الله درآمده بودند به لبنان حمله کرد که یکباره به کل لبنان کشیده شد اما تجربه آن برای روستاهای همجوار مرز اسرائیل مانند عیترون شکل دیگری داشت و از زبان ساکنان آنجا با تجربیات‌شان‌، ترس هایشان، صلحشوری‌ها‌یشان آشنا می‌شویم در این روستا 300 خانه تخریب و 700 خانه صدمه دید ولی هیچگاه خالی از سکنه نشد.

مدت زمان :45 دقیقه

کارگردان : ، مرتضی پایه شناس