آثار - کودک و نوجوان

  • خانه
  • آثار کودک و نوجوان

یافتن 61 اثر کودک و نوجوان

 
یک روز نو
یک روز نو (1400)

مریم رفیع زاده ، 25 ساله ، مسئولیت پرورش 10 پسر 16 تا 20 ساله را عهده دار است . شاید به تصویر کشیدن عشق و محبتی که در فضای این خانه وجود دارد آسان نباشد ، اما انعکاس این عشق را در روحیه و رفتار این بچه ها می توان مشاهده کرد .

مدت زمان :73 دقیقه

کارگردان : نگین کیانفر

این پایان راه نیست
این پایان راه نیست (1400)

با وجود بسته شدن مدارس به دلیل شیوع بیماری کرونا معلمین عشایر با تکیه بر امید و نشاط همچنان کلاس های درس را در فضای باز برگزار می کنند . این مستند روایتگر تلاش دو معلم عشایری مناطق دورافتاده گیلان است .

مدت زمان :34 دقیقه

کارگردان : ، همایون رضایی زاده

برقه
برقه (1400)

این مستند پیرامون مواجهه فیلمساز با نوستالژی کودکی خود او ست. او با وجود منع اطرافیان برای تولید یک فیلم وارد مکان زندگی کودکی خود می‌شود . در این مستند به دوران کودکی دشوار وی و تاثیرات آن بر زندگی امروز می پردازد .

مدت زمان : دقیقه

کارگردان : ، اصغر برقه ، حسین محمدیان

زومرهای ایرانی
زومرهای ایرانی (1400)

«زومرهای ایرانی»که از اصطلاحی جهانی به معنای اعضای نسل زِد (Z) به عنوان اولین نسل اجتماعی بشر که از بدو تولد و نوجوانی با دسترسی به اینترنت و فناوری دیجیتال رشد کرده‌اند برگرفته شده است، روایت نیازها و روحیات متولدین دهه اول هشتاد خورشیدی در ایران بوده و با هدف روشنگری نزد خانواده‌ها و متولیان دولتی تولید شده است.

مدت زمان : دقیقه

کارگردان : ، امیرحسین خلیل زاده

جاهای خالی پر شود
جاهای خالی پر شود (1399)

این مستند برشی از زندگی دختربچه 10 ساله را نشان می دهد که پدر و مادرش جدا شده و هر کدام دوباره ازدواج کرده اند . که در نتیجه او نزد پدربزرگ و مادربزگ مادری اش زندگی می کند . با وجود محبت بی دریغ آنها ، دچار وضعیتی پیچیده است که او را ناگزیر به انتخاب های دشوار می کند . او میان پدر و مادر و درگیری های اجتناب پذیر آنها معلق است .

مدت زمان :83 دقیقه

کارگردان : ، عطیه زارع آرندی