آثار - حرم ،امامزاده ها و اماکن مذهبی

  • خانه
  • آثار حرم ،امامزاده ها و اماکن مذهبی

یافتن 33 اثر حرم ،امامزاده ها و اماکن مذهبی

 
اربعین
اربعین (1398)

عده ای از جانبازان دوران دفاع مقدس به عنوان خادمین زوار اربعین حسینی در صحن حضرت زهرا در نجف اشرف به خدمتگزاری زائرین مشغول می شوند . سختی های کار خدمت رسانی به زوار با دوران دفاع مقدس قیاس می شود.

مدت زمان :40 دقیقه

کارگردان : محمد تقی یازرلو

ضریح عشق
ضریح عشق (1392)

این فیلم به سبک مستند‌ها‌ی توضیحی اما به صیغه اول شخص و گاه با شکل نمایشی واقعه تروریستی سال 1373 در مشهد و انفجار در حرم رضوی (امام رضا(ع)) را روایت می‌کند‌. این انفجار موجب کشته شدن افراد بی‌گناهی از کودک و بزرگسال شد.

مدت زمان :7 دقیقه

کارگردان : ، مهدی صابردرویش

سلسله زرین
سلسله زرین (1392)

شرحی است بر حدیث "سلسله الذهب" روایت شده از امام رضا‌(ع) که در زمان رسیدن به مشهد نقل کرده‌اند ارجاع این حدیث از پسر به پدر تا به پیامبر خاتم می‌رسد که بیشتر این عنوان را به حدیث نقل شده از امام هشتم نسبت می‌دهند که می‌فرمایند (توحید زمانی می‌تواند از عذاب جهنم در امانت دارد که به دنبالش ایمان و اعتقاد به امامت و ولایت باشد.)

مدت زمان :10 دقیقه

کارگردان : ، امیر هادی ملک اسماعیلی

راه فیروزه
راه فیروزه (1392)

بیان تاریخ و نحوه حرکت امام‌رضا‌(ع) و اقامتگاه‌های کاروان ایشان از مدینه به سمت خراسان. در این مسیر مکان‌های مقدسی نظیر قدمگاه و مسجد به وجود آمده‌است که این فیلم معجزات و کرامات حضرت در آنها را روایت می‌کند.

مدت زمان :93 دقیقه

کارگردان : ، مهدی اسدی

بی بی هیبت
بی بی هیبت (1392)

در مورد خواهران غریب امام رضا علیه سلام در آذربایجان به نام‌های حکیم خاتون(بی‌بی هیبت) در "باکو" و رحیمه خاتون در شهر "نارداران" و لیلا خاتون در "بیل گه" و همچنین خدیجه خاتون در "مردکان" است.

مدت زمان :38 دقیقه

کارگردان : ، رضا الماسی پر گو