آثار - مابعدالطبیعه

  • خانه
  • آثار مابعدالطبیعه

یافتن 10 اثر مابعدالطبیعه

 
خواب
خواب (1394)

خواب دریچه ورود به عالم رویاست . رویاهای ما آرزوهایمان هستند . این مستند درباره رویاهای عکاس جوانی ست به نام شیما که خواب‌هایش را با جزییات به خاطر می‌آورد او تصمیم می‌گیرد راز خواب هایش را کشف کند و در این فیلم با ما همراه می‌شود. برای رسیدن به این هدف به یک مرکز پزشکی می‌رود که به طور تخصصی بر روی خواب کار می‌کنند. تحلیل پزشکی خواب او در فیلم مشاهده می‌شود.

مدت زمان :32 دقیقه

کارگردان : مریم حق پناه

غزل نور
غزل نور (1392)

به مصداق آیه شریفه: "ا... نور السموات و الارض" به گونه‌ای شاعرانه و تغزلی نور و انعکاسات آن را از زوایای مختلف در جریان زندگی و طبیعت جستجو می‌کند و به این تاکید دارد که تمام زیبایی‌ها از نور و انعکاس آن معنا پیدا می‌کند و همچنین اشکال زیبای شفق‌، دریا، سایه و کودک را تنها نور است که معنا می‌کند و به تصویر می‌رساند.

مدت زمان :13 دقیقه

کارگردان : ، شهرام علیدی

آک . آپ . آس
آک . آپ . آس (1391)

روایتی تمثیلی از 3 عنصر خاک، آب، آتش که بصورتی کنایه آمیز با انسان در ارتباطند‌، با استفاده از اشعار خیام و تصاویر سفال گلپورگان سراوان و گل افشان چابهار در سیستان و بلوچستان‌.

مدت زمان :21 دقیقه

کارگردان : ، محمدعلی هاشم زهی

حاج اکبر کفاش
حاج اکبر کفاش (1388)

حاج "اکبر کفاش" که از کودکی مشغول کفاشی بوده بعد از 80 سال کفاشی در سن 87 سالگی کفاشی خود را به یک مرکز خیریه تبدیل کرده‌است‌. او از سن جوانی توفیق پیدا کرده تا تعبیر خواب انجام دهد‌؛ در خانه با تلفن و در مغازه حضوری خواب های مراجعین را تعبیر می‌کند. "حاج اکبر" از همسر بیمار خود نیز پرستاری می‌کند.

مدت زمان :22 دقیقه

کارگردان : ، مصطفی خسروی

مولود خوان
مولود خوان (1387)

مستندساز به منطقه کردستان می‌رود تا در مورد تعبیر خواب صحبت کند و بعد متوجه می‌شود که خواب دیدن برای مردم آنجا بسیار دارای اهمیت است و هرکس خواب پیامبر را ببیند دارای شائنیت اجتماعی می‌شود و جالب اینکه اکثر مردم آنجا این خواب را دیده‌اند‌ و بعد متوجه شدند دختری در یک از روستا ها خواب پیامبر را دیده و به او قدرت شفا دهندگی عطا کرده با "اسعد صوفی" مستند سازی که در مورد آن فیلمی تهیه کرده بود صحبت می‌کند و بیان می‌کند کذب بوده و برای کسب درامد بوده به روستا‌های اطراف می‌رود و از خواب‌های آنها می‌پرسد.

مدت زمان :25 دقیقه

کارگردان : ، ایرج اسماعیل پورقوچانی