آثار - خطابه و سخنرانی

  • خانه
  • آثار خطابه و سخنرانی

یافتن 6 اثر خطابه و سخنرانی

 
برای پس از مرگم
برای پس از مرگم (1401)

بازخوانی زوایای شخصیتی و حواشی زندگی و آراء علی صفائی حائری ملقب به عین صاد از زبان اشخاصی چون فرزندان ایشان، نادر طالب زاده، سید محمود طبابایی، مهدی عسگرپور، علیرضا داوود نژاد، صادق کرمیار، حجت الاسلام تجلی، حجت الاسلام معادیخواه، نصرت ا.. تابش، بیژن بیرنگ و...

مدت زمان :70 دقیقه

کارگردان : عبدالرضا نعمت الهی

نغمه های حسینی
نغمه های حسینی (1394)

این مستند اشاره ای دارد به روند نوحه سازی و نوحه خوانی در هیأت های عزاداری . فیلم با تصاویری از آذین بندی یک حسینیه شروع می‌شود . در ادامه صحبت های یک روحانی را می‌شنویم که ویژگی ها و خصوصیات یک نوحه خوب را بیان می‌کند. سپس انتخاب شاعر و نوحه سازی توسط هیات امنا و ساخت نوحه و شعر توسط آنها و در پایان هم اجرای آن در حسینیه .

مدت زمان :20 دقیقه

کارگردان : ، سعید سلمان روغنی

صورت خوانی
صورت خوانی (1391)

به تاریخچه پرده‌خوانی در ایران و صحبت با بازماندگان این هنر پرداخته و با مرشد حسن میرزاعلی، مرشد محمد‌احمدی، مرشد ذبیح‌الله بهاری‌، مرشد رسول میرزا‌علی‌، مرشد‌محسن میرزاعلی و مرشد حاج‌علی صادقی‌پور (‌مرشد قمی‌) گفتگو می‌کند، در ضمن مشکلات این کار بیان می‌شود‌.

مدت زمان :36 دقیقه

کارگردان : ، هادی آفریده

در سایه
در سایه (1391)

یک دانشجوی رشته بازیگری برای تلفیق تاتر مدرن با پرده‌خوانی و فرا گیری این هنر ایرانی به منزل "مرشد ترابی" می‌رود و با هم به تمرین پرده ضامن آهو می‌پردازند.

مدت زمان :15 دقیقه

کارگردان : ، الهام حسامی

بخشو
بخشو (1388)

درباره زندگی نوحه‌خوان اهل‌بیت "جهانبخش کردی زاده" معروف به (بخشو) که از نوحه‌خوانان به‌نام بوشهر و جنوب ایران بوده و از احترام خاصی میان اهالی برخوردار بوده است .ایشان در 41 سالگی به دلیل مسمومیت غذایی فوت کرده‌اند.

مدت زمان :34 دقیقه

کارگردان : ، محمدرضا مرزوقی