آثار - دارندگان حرفه های خلاقیت نوشتاری و گفتاری

  • خانه
  • آثار دارندگان حرفه های خلاقیت نوشتاری و گفتاری

یافتن 12 اثر دارندگان حرفه های خلاقیت نوشتاری و گفتاری

 
سبز بن دار
سبز بن دار (1401)

درباره استاد احمد سمیعی گیلانی مترجم و ویراستار شاخص ایران

مدت زمان :78 دقیقه

کارگردان : منوچهر مشیری

برای پس از مرگم
برای پس از مرگم (1401)

بازخوانی زوایای شخصیتی و حواشی زندگی و آراء علی صفائی حائری ملقب به عین صاد از زبان اشخاصی چون فرزندان ایشان، نادر طالب زاده، سید محمود طبابایی، مهدی عسگرپور، علیرضا داوود نژاد، صادق کرمیار، حجت الاسلام تجلی، حجت الاسلام معادیخواه، نصرت ا.. تابش، بیژن بیرنگ و...

مدت زمان :70 دقیقه

کارگردان : ، عبدالرضا نعمت الهی

دهکده پرملال
دهکده پرملال (1397)

این مستند در مورد " امین فقیری " نویسنده ، پژوهشگر و نمایشنامه نویس اهل شیراز است . گفتگو با برخی نزدیکان ، کارشناسان و خود وی در خلال بازخوانی بخش هایی از آثار او بر روی تصاویر بازسازی شده بخشهایی از این مستند است که بیننده را با فضای آثار او آشنا می‌کند . در میان آثار او داستان کوتاه ، رمان و نمایشنامه و زندگینامه به چشم می‌خورد که از جمله آنها می توان از دهکده پرملال ، دوست من ، رقصندگان ، دو چشم کوچک خندان و زندگینامه سعدی شیراز نام برد. در این فیلم بخشهایی از نمایش قالیبافان 1355 بند 1349 به کارگردانی رحیم هوودی و نویسندگی امین فقیری نیز دیده می شود.

مدت زمان :33 دقیقه

کارگردان : ، همایون امامی

نادره کار
نادره کار (1395)

پرتره دکتر سید محمد دبیر سیاقی تنها بازمانده از ارکان پژوهشگران لغت نامه دهخدا . در این مستند تصاویر برخی از همکاران ایشان دیده می شود از جمله استاد سعید نجفی اسداللهی ، استاد حسن انوری ، استاد رسول شایسته و خانم اکرم سلطانی و دکتر حبیبی.

مدت زمان :38 دقیقه

کارگردان : ، منوچهر مشیری

با زبان خاموش
با زبان خاموش (1394)

پرتره خانم بدرالزمان قریب ، زبانشناس و عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی و استاد دانشگاه های شیراز و تهران و عضو چهره های ماندگار نیز می باشند . در این مستند تصاویری از تخت جمشید و کتیبه خشایار شاه دیده می شود و خانم قریب بخش هایی از آن را خوانده و ترجمه می کند .

مدت زمان :45 دقیقه

کارگردان : ، منوچهر مشیری