آثار - طراحی  و نقاشی

  • خانه
  • آثار طراحی  و نقاشی

یافتن 27 اثر طراحی  و نقاشی

 
مثل سایه مثل خیال
مثل سایه مثل خیال (1397)

مارکو گریگوریان هنرمند ایرانی - ارمنی از پیشروان هنر مدرن ایران به شمار می رود . وی در کنار هنرهای تجسمی مثل نقاشی و مجسمه سازی و هنر مفهومی ، فعالیت های مختصری هم در سینما داشته است این مستند در خلال گفتگو با هنرمندانی مانند آیدین آغداشلو با دوستان او مثل رضا بانگیز تلاش می کند با ارائه عکس ها و تصویر او در کارهایش شناخت مناسبی از او به دست دهد . ارتباطات هنری فراگیر و بین المللی ، حضور آثار او در موزه های مختلف دنیا و همچنین توجه و خدمات او به نقاشی قهوه خانه ای از جمله ویژگی های مهم اوست که در این مستند مشاهده می گردد.

مدت زمان :60 دقیقه

کارگردان : حمید رضا زینالی

خانه دوست
خانه دوست (1396)

فیلمسازی تصمیم می گیرد برای ساخت فیلمی پرتره از نقاش ایرانی مقیم فرانسه به پاریس برود. اما زمانی که به پاریس می‌رسد نقاش ایرانی با ساخت فیلم مخالفت می‌کند . این فیلم که قرار بوده پرتره ای از ابوالقاسم سعیدی باشد در نهایت به بررسی رابطه دو نسل می پردازد و جهان نقاشی او از خلال این ارتباط بررسی می‌شود .

مدت زمان :69 دقیقه

کارگردان : ، محمدرضا عینی

دریا در خانه ، کشتی بر دیوار
دریا در خانه ، کشتی بر دیوار (1395)

این مستند از خلال گفتگو با صیادی از کارافتاده تاریخ شفاهی صیادی و انواع شناورهای مورداستفاده آنها را در بندر سورو که از بنادر قدیمی منطقه بندرعباس است مرور می‌کند. این صیاد با وسایل ابتدایی اقدام به نقاشی خودانگیخته از مناظر اطراف می‌کند.

مدت زمان :47 دقیقه

کارگردان : ، فرشاد فدائیان

آینه خیال
آینه خیال (1395)

این مستند از طریق گفتار متن و نظرات کارشناسان تلاش می‌کند که تحلیل نقادانه ای در مورد احیای هنر نگارگری پس از انقلاب مشروطه با توجه به نادیده گرفتن سیصد ساله به این هنر ارائه کند و رابطه این حرکت را با تاریخ نقاشی قبل و بعد از آن بررسی نماید.

مدت زمان :44 دقیقه

کارگردان : ، کامیار فاروقی

نقاش باد
نقاش باد (1394)

زندگینامه استاد بیژن بهادری کشکولی ، نقاش قوم نگار قشقایی که در سن 90 سالگی به بیماری آلزایمر دچار شد و در کنار دختر بزرگش زندگی می کند. این مستند توسط نمایش نقاشی های آقای بهادری بخشی از آداب و رسوم و نحوه زندگی ایل قشقایی را نمایش می دهد.

مدت زمان :45 دقیقه

کارگردان : ، عزت الله پروازه