آثار - هنرهای تزئینی

  • خانه
  • آثار هنرهای تزئینی

یافتن 21 اثر هنرهای تزئینی

 
هولاین در ایران
هولاین در ایران (1402)

در این مستند تاریخچه عمارت قوام السلطنه و تبدیل آن به موزه آبگینه با بازطراحی هانس هولاین معمار مطرح اتریشی معرفی شده و در خلال گذر از تالارهای مختلف موزه و مرور طراحی داخلی منحصر به فرد هر کدام از آنها اشاره‌ای به روند پیدایش و پیشرفت هنر شیشه گری از ابتدای تاریخ تا دوره های هخامنشی و در ادامه ایلخانی و صفوی شده است.

مدت زمان :52 دقیقه

کارگردان : هادی آفریده

دفک
دفک (1401)

خانواده 8 نفره عشایری بختیاری هستند که در حال حاضر ساکن شهر دزفولند - این خانواده به صورت خود آموز نقاشی مدرن در سبک های مختلف انجام می‌دهند و امیدوار هستند که در بهترین گالری های ایران نمایشگاه برگزار کنند.

مدت زمان :45 دقیقه

کارگردان : ، بهنام بیرم وند

لبریز
لبریز (1397)

این مستند به مراحل ترمیم حوض روغن در موزه هنرهای معاصر زیرنظر هنرمند طراح آن می‌پردازد . این اثر هنری به نام " ماده و فکر " در سال 1356 ساخته شده و هنرمند آن "نورویوکی هاراگوچی" می باشد و مرمت کار اثر آقای فرزین بنکدار است .

مدت زمان :37 دقیقه

کارگردان : ، شیرین صباحی

آینه خیال
آینه خیال (1395)

این مستند از طریق گفتار متن و نظرات کارشناسان تلاش می‌کند که تحلیل نقادانه ای در مورد احیای هنر نگارگری پس از انقلاب مشروطه با توجه به نادیده گرفتن سیصد ساله به این هنر ارائه کند و رابطه این حرکت را با تاریخ نقاشی قبل و بعد از آن بررسی نماید.

مدت زمان :44 دقیقه

کارگردان : ، کامیار فاروقی

قزوین کتابت ، خوشنویسی ، فرهنگنامه
قزوین کتابت ، خوشنویسی ، فرهنگنامه (1395)

این مستند ضمن نگاهی گذرا به قلم نی و قلم تراش که از شهرهای بیهق ، جرجان ، دزفول و زنجان تهیه می‌شده است ، مروری بر هنرمندان خطاط قزوین به عنوان مهد این هنر می اندازد از جمله هنرمندانی که از آثار آنها یاد می‌شوند : زکریای قزوینی ، حمدالله مستوفی ، عبید زاکانی ، میرعماد ، عمادالکتاب و استاد احمد احصایی ست.

مدت زمان :41 دقیقه

کارگردان : ، حمید سهیلی مظفر