آثار - هنرهای تجسمی

  • خانه
  • آثار هنرهای تجسمی

یافتن 9 اثر هنرهای تجسمی

 
مثل سایه مثل خیال
مثل سایه مثل خیال (1397)

مارکو گریگوریان هنرمند ایرانی - ارمنی از پیشروان هنر مدرن ایران به شمار می رود . وی در کنار هنرهای تجسمی مثل نقاشی و مجسمه سازی و هنر مفهومی ، فعالیت های مختصری هم در سینما داشته است این مستند در خلال گفتگو با هنرمندانی مانند آیدین آغداشلو با دوستان او مثل رضا بانگیز تلاش می کند با ارائه عکس ها و تصویر او در کارهایش شناخت مناسبی از او به دست دهد . ارتباطات هنری فراگیر و بین المللی ، حضور آثار او در موزه های مختلف دنیا و همچنین توجه و خدمات او به نقاشی قهوه خانه ای از جمله ویژگی های مهم اوست که در این مستند مشاهده می گردد.

مدت زمان :60 دقیقه

کارگردان : حمید رضا زینالی

لبریز
لبریز (1397)

این مستند به مراحل ترمیم حوض روغن در موزه هنرهای معاصر زیرنظر هنرمند طراح آن می‌پردازد . این اثر هنری به نام " ماده و فکر " در سال 1356 ساخته شده و هنرمند آن "نورویوکی هاراگوچی" می باشد و مرمت کار اثر آقای فرزین بنکدار است .

مدت زمان :37 دقیقه

کارگردان : ، شیرین صباحی

لاوراتوار
لاوراتوار (1397)

مستندی آزمایشگاهی در تحلیل مفهومی به نام عشق

مدت زمان :45 دقیقه

کارگردان : ، علی همراز

بانو
بانو (1393)

نگاهی به زندگی و آثار خانم "لیلیت تریان" مجسه‎ساز ایرانی که یکی از اولین مدرسین این رشته به صورت آکادمیک در ایران شناخته شده است.

مدت زمان :34 دقیقه

کارگردان : ، محمد صفا

سقف آسمان
سقف آسمان (1391)

استاد "مهدی دیدار " نجار بارگاه حضرت معصومه‌(ع) از سوابق کار خود و ظرائف آن در خلال 20سال کار در حرم می‌گوید از جمله مرمت ضریح و ساخت در و پنجره در حرم و همچنین ساخت ضریح حرم امام‌حسین‌(ع) و امامین عسگریین‌(ع)‌ همراه با تصاویری از کار منبت و گره‌چینی در کارگاه ایشان‌.

مدت زمان :10 دقیقه

کارگردان : ، سعید محسن یوسفی