آثار - صنایع و مصنوعات

  • خانه
  • آثار صنایع و مصنوعات

یافتن 41 اثر صنایع و مصنوعات

 
شهر
شهر (1401)

تاریخچه قائم شهر از زمانی که علی آباد نام داشت و بعد از آن به فرمان رضا شاه ، "شاهی" نام گرفت تا امروز و همینطور روند احداث، پیشرفت و افول کارخانه نساجی مازندران که واقع در این شهر می‌باشد.

مدت زمان :61 دقیقه

کارگردان : حنیف شهپرراد

آنجا که باد می وزد
آنجا که باد می وزد (1397)

نگاهی انسان گرایانه به پدیده زیست محیطی خشکسالی و مهاجرت اجباری در منطقه یزد و روستاهای زین آباد ، چم ، مبارکه ، تفت و بررسی معضل اجتماعی آوارگان اقلیمی . گسترش صنایع و معادن و جاده ها و کارخانه ها و تجاوز به حریم روستاها که باث نابودی خرده فرهنگ ها ، تمدن روستایی ، سیستم های سنتی آبیاری چون قنات و آب انبار و کاریز شده است .

مدت زمان :42 دقیقه

کارگردان : ، مینا مشهدی مهدی

ورس
ورس (1397)

ضمانت 70 ساله پل ورسک یکی از معروفترین و مهمترین پل های راه آهن سراسری ایران به پایان رسیده است . آیا می توان همچنان از آن برای تردد قطارها استفاده کرد ؟ تصاویر آرشیوی از نحوه ساخت پل ، شرکت دانمارکی کامپساکس و تاریخچه ای از سازندگان پل در این مستند دیده می شود .

مدت زمان :52 دقیقه

کارگردان : ، ، جواد وطنی

لرستان ، کهن سرزمین قوم کاسیت
لرستان ، کهن سرزمین قوم کاسیت (1397)

فیلم گزارشی است از فعالیت‌های پیگیر باستان‌شناسی آقای عطا حسن پور سکوند در استان لرستان و تالیفات او در ده سال گذشته. در این مستند تصاویری از محوطه‌های باستانی ، کاوش‌ها ، آسیب‌های سدسازی برای این مناطق و همچنین اشیای باستانی به جای مانده از قرون پیشین نیز دیده می‌شود .

مدت زمان :64 دقیقه

کارگردان : ، منوچهر طیاب

کوپریتو
کوپریتو (1396)

نگاهی به یک قوطی فراموش شده به نام کبریت و حوادث و اتفاقات تاریخی پیرامون آن که شامل اشاراتی به دوران قاجار یا مشروطه ، سفر قوام به روسیه ، ابعاد صنعتی ، فرقه دموکرات آذربایجان ، بازی های کبریتی و در نهایت گاز رسانی و کاهش استفاده از کبریت .

مدت زمان :38 دقیقه

کارگردان : ، مهران فیروزبخت