آثار - صنایع و مصنوعات

  • خانه
  • آثار صنایع و مصنوعات

یافتن 39 اثر صنایع و مصنوعات

 
آنجا که باد می وزد
آنجا که باد می وزد (1397)

نگاهی انسان گرایانه به پدیده زیست محیطی خشکسالی و مهاجرت اجباری در منطقه یزد و روستاهای زین آباد ، چم ، مبارکه ، تفت و بررسی معضل اجتماعی آوارگان اقلیمی . گسترش صنایع و معادن و جاده ها و کارخانه ها و تجاوز به حریم روستاها که باث نابودی خرده فرهنگ ها ، تمدن روستایی ، سیستم های سنتی آبیاری چون قنات و آب انبار و کاریز شده است .

مدت زمان :42 دقیقه

کارگردان : مینا مشهدی مهدی

ورس
ورس (1397)

ضمانت 70 ساله پل ورسک یکی از معروفترین و مهمترین پل های راه آهن سراسری ایران به پایان رسیده است . آیا می توان همچنان از آن برای تردد قطارها استفاده کرد ؟ تصاویر آرشیوی از نحوه ساخت پل ، شرکت دانمارکی کامپساکس و تاریخچه ای از سازندگان پل در این مستند دیده می شود .

مدت زمان :52 دقیقه

کارگردان : ، ، جواد وطنی

لرستان ، کهن سرزمین قوم کاسیت
لرستان ، کهن سرزمین قوم کاسیت (1397)

فیلم گزارشی است از فعالیت‌های پیگیر باستان‌شناسی آقای عطا حسن پور سکوند در استان لرستان و تالیفات او در ده سال گذشته. در این مستند تصاویری از محوطه‌های باستانی ، کاوش‌ها ، آسیب‌های سدسازی برای این مناطق و همچنین اشیای باستانی به جای مانده از قرون پیشین نیز دیده می‌شود .

مدت زمان :64 دقیقه

کارگردان : ، منوچهر طیاب

کوپریتو
کوپریتو (1396)

نگاهی به یک قوطی فراموش شده به نام کبریت و حوادث و اتفاقات تاریخی پیرامون آن که شامل اشاراتی به دوران قاجار یا مشروطه ، سفر قوام به روسیه ، ابعاد صنعتی ، فرقه دموکرات آذربایجان ، بازی های کبریتی و در نهایت گاز رسانی و کاهش استفاده از کبریت .

مدت زمان :38 دقیقه

کارگردان : ، مهران فیروزبخت

سکوت کوهستان
سکوت کوهستان (1395)

این مستند روند تکامل زندگی مردم منطقه ای کوهستانی و دورافتاده در بوشهر با نام «گیسکان» را به تصویر می‌کشد، در ابتدا همه چیز در این شهر به دور از شکل ماشینی جامعه امروز بود، همه کارها در آن مثل شخم زدن به شیوه ۲۰۰ سال پیش انجام می شد و راه و جاده ای هم در آن وجود نداشت و حتی مردم در زمستان ها برای فرار از سرما به غارها پناه برده و درآن زندگی می کردند اما کم کم با راه سازی در این منطقه ابزار تکنولوژی نیز وارد «گیسکان» شد و در این شهر تغییرات اساسی رخ داد. این مستند روایتی از این تغییرات است.

مدت زمان :58 دقیقه

کارگردان : ، داریوش غریب زاده