آثار - سینمایی

یافتن 85 اثر سینمایی

 
جایی میان صخره ها
جایی میان صخره ها (1400)

ابراهیم و ایلما خواهر و برادری هستند که گله گوسفند خود را به کوهستان می برند و در راه طی حادثه ای ابراهیم در گودالی سقوط می کند و ایلما مجبور می شود از گله مراقبت کند .

مدت زمان :80 دقیقه

کارگردان : مختار عبداللهی

لاله
لاله (1399)

دختری ناخواسته درگیر یک مسابقه اتوموبیل رانی می شود و از آنجا که غرور و علاقه خاصی به رانندگی دارد از مسابقه پیروز بیرون می آید . این آغازی ست به ورود اولین زن راننده حرفه ای ایران به دنیای اتومبیل رانی حرفه ای که علیرغم درگیری ها و موانع بسیار ، او در آینده به قهرمانی کشور می رسد . این فیلم برگرفته از زندگی لاله صدیق می باشد .

مدت زمان :150 دقیقه

کارگردان : اسدالله نیک نژاد

مامان
مامان (1399)

"مامان" که با وجود جدایی از شوهرش برای خواهر و برادرهای او هنوز همان "نانسی" دختر آبادانیِ با کلاس و دوست‌داشتنی است، برای پسرهایش یک پیرزن بداخلاق و غرغرو است که با تاکسی خود مسافر جابه‌جا می‌کند و در ظاهر بزرگترین مانع خوشبختی آن‌ها در زندگی است. این فیلم زندگی یک مادر را در سه دوره تاریخی بررسی می کند. «مامان» درباره خانواده ای است که در زمان جنگ از آبادان مهاجرت می کنند و به این ترتیب سه دوره از زندگی شخصیت مامان را می بینیم.

مدت زمان :111 دقیقه

کارگردان : آرش انیسی

کاکا
کاکا (1396)

" کاکا " داستان زندگی اسحاق 55 ساله است که برای کار به جنوب کشور سفر کرده در آنجا با دختری به نام مهتاب آشنا شده و او را به عقد خود درمی‌آورد . اسحاق برای عروسی دخترش به تهران می‌آید اما حال دختر مهتاب بد شده و آنها برای مداوا به تهران می‌آیند . در تهران پسر اسحاق با مهتاب آشنا شده و به او دل می بندد....

مدت زمان :81 دقیقه

کارگردان : علی سرآهنگ

نمره 4
نمره 4 (1394)

دو سال است پدر ادهم از دریا به خانه باز نگشته، دایی ادهم برای خواهرش خواستگاری پیدا کرده که خواهر و دو پسرش سرو سامان بگیرند. ادهم که 12 سال بیشتر ندارد فکر می‌کند پدرش زنده است و به همین دلیل مانع ازدواج مادرش می‌شود و هر روز کار می‌کند تا خودش خرج خانه را تامین کند ، از بستنی فروشی گرفته تا پاک کردن ماهی اما هرچه تلاش می‌کند کفاف خرج خانه را نمی‌دهد، لذا تصمیم می‌گیرد با توجه به توانایی که در حبس نفس در زیر آب دارد، به قاچاقچیان برای رد کردن کارتن‌ها از گشت پلیس روی آب کمک کند. اما پس از انجام کار، قاچاقچی او را کتک زده و سهم کمی به او می‌دهد. ادهم که آخرین امیدش برای یافتن پدرش را با ، بازگشت ناخدا از سفری دوراز دست می‌دهد. با ازدواج مادرش موافقت کرده و خود با پیشنهاد دایی اش برای کار، راهی شهر دیگری می‌شود.

مدت زمان :91 دقیقه

کارگردان : مهران ملکوتی