آثار - علوم زیست محیطی

  • خانه
  • آثار علوم زیست محیطی

یافتن 59 اثر علوم زیست محیطی

 
وقتی که دارکوب ها می روند
وقتی که دارکوب ها می روند (1400)

در اثر احداث نیروگاه برقی در دشت های کبودر آهنگ استان همدان چاه ها و زمن های کشاورزی خشک شده اند و این باعث ایجاد خردچاله های بزرگ در منطقه شده است و مهاجرت روستاییان به شهرها را شکل داده است . در این میان یک خانواده روستایی سعی در ماندن و سکونت دارد .

مدت زمان :55 دقیقه

کارگردان : محمد احسانی

کامیون آبی
کامیون آبی (1399)

این مستند نگاهی دارد به مناطق محروم روستاهای سیستان و بلوچستان که با بحران بی آبی دست و پنجه نرم می کنند و به این روستاها با این که در کنار دریای چابهار هستند آبرسانی می شود . در این بین گاندو یا همان تمساح پوزه کوتاه ایرانی که محل زیست آنها در دریاچه های کوچک اطراف آن جاست نیز باعث مشکلات و معضلاتی برای مردم آنجا شده است چرا که اکثر مردم محلی ّآب مورد نیاز خود را از این دریاچه های کوچک تامین می کنند.

مدت زمان :29 دقیقه

کارگردان : ، هادی آفریده

گنج دره
گنج دره (1399)

یکی از کهن ترین خاستگاه های پیدایش کشاورزی و اهلی سازی دام در کرمانشاه با عنوان " گنج دره " توسط گروهی از باستان شناسان ایرانی و دانمارکی مورد کاوش قرار می گیرد .

مدت زمان :38 دقیقه

کارگردان : ، کیوان طباطبایی صمیمی

بر کرانه های کاسپین
بر کرانه های کاسپین (1399)

این فیلم به آلودگی دریای کاسپین و دلایل آن می پردازد.

مدت زمان :57 دقیقه

کارگردان : ، پژمان مظاهری پور

تهران شهر بی پرنده
تهران شهر بی پرنده (1398)

موضوع مستند درباره پرندگانی است که از کلان شهر تهران مهاجرت می کنند ازبین رفتن باغ های اطراف تهران ، آلودگی هوا و انتشار امواج الکترومغناطیس تاثیر مستقیم بر روی مهاجرت انواع گونه های مختلف پرندگان از شهر تهران داشته است . در این بین هستند افرادی که دغدغه مهاجرت پرندگان را داشته و سعی دارند با فعالیت های مختلف اجتماعی ، فرهنگی و هنری حس مسئولیت پذیری در قبال این مساله را در میان شهروندان اشاعه دهند .

مدت زمان :29 دقیقه

کارگردان : ، محسن سخاء