آثار - علوم اداری

یافتن 4 اثر علوم اداری

 
گریز از مرکز
گریز از مرکز (1398)

تهران ، شهری که باید از آن گریخت . نگاهی است به مهاجرت معکوس از تهران و مهاجرت دستوری سازمان ها و اداره هابه شهرهای دیگر .در این مستند به بحث انتقال کارمندها و سازمان ها به خصوص سازمان میراث فرهنگی در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد از کلانشهر تهران به شهرستان ها پرداخته و مسائل و مشکلات اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی آن را نیز به تصویر می کشد .

مدت زمان :47 دقیقه

کارگردان : فریده صارمی

قانون جنگل
قانون جنگل (1393)

"طاهره جورنبیان" در تلاش است تا از قطع شدن درختان روستای پدری خود جلوگیری کند. که با مشکلات عدیده‎ای مواجه می‏‌شود. وی به تمام ارگان‏‌های دولتی مراجعه می‏‌کند اما نتیجه‌‏ای در بر ندارد و قطع درختان با مجوز دولتی همچنان ادامه دارد .

مدت زمان :48 دقیقه

کارگردان : ، مختار پردل نامدار

شناسنامه
شناسنامه (1392)

تاریخچه شناسنامه‌، پیدایش آن در ایران و تغییر و تحولاتی که از ابتدا تا به امروز دچارش بوده‌است‌، همچنین ضرورت و نحوه صدور شناسنامه و کاربردهای آن در زندگی مردم را نشان می‌دهد. از جمله اهمیت شناسنامه در ثبت وقایع چهارگانه مهم زندگی هر فرد (تولد، ازدواج، فرزند و فوت) ‌و الزام وجود آن برای کارهای خدماتی و دولتی.

مدت زمان :85 دقیقه

کارگردان : ، سیدمحمدرضا هاشمیان

دروغ بزرگ
دروغ بزرگ (1389)

این مستند دروغ بزرگ آمریکائی‌ها در حمله یازده سپتامبر را به تصویر می‌کشد و با مرور تاریخچه شکل گیری تشکیلات اداری و بروکراتیک در نظام غرب سعی می‌کند ریشه‌ها و روند ساختگی بودن این واقعه را نشان دهد تا سیستم بتواند بهانه‌ای برای به وجود آوردن جنگ داشته باشد.

مدت زمان :55 دقیقه

کارگردان : ، محمدرضا اسلاملو