آثار - فرقه های مذهبی

  • خانه
  • آثار فرقه های مذهبی

یافتن 23 اثر فرقه های مذهبی

 
هجده هزار پا
هجده هزار پا (1399)

احمد شیخ ، جوان 25 ساله اهل شهر فوعه سوریه است . با شروع جنگ او و خانواده اش به همراه هجده هزار نفر از مردم در محاصره تکفیری ها قرار می گیرند . احمد موفق می شود بعد از دو سال در یک تبادل از محاصره خارج شود ولی نیمی از افراد خانواده او هنوز در محاصره هستند . احمد به تیم امداد هوایی ملحق می شود که روزانه برای اهالی شهر از طریق آسمان و با چتر آذوقه ارسال می کنند . او سعی می کند به جز ارسال آذوقه ضروری بسته هایی برای اهالی شهرش ارسال کند تا آنها روحیه بگیرند .

مدت زمان :71 دقیقه

کارگردان : مهدی شامحمدی

عودلاجان
عودلاجان (1397)

این مستند به معرفی یکی از قدیمی‌ترین محله‌های تهران به نام " عودلاجان " می‌پردازد . در این حین به ابعاد مختلف این محله از قبیل نوع مشاغل ، جغرافیا ، فرهنگ و زندگی یهودیان و مذاهب دیگر نیز اشاره می‌کند .

مدت زمان :29 دقیقه

کارگردان : ، مرتضی منشی

موسیو آرسن
موسیو آرسن (1396)

آرسن میناسیان نیکوکار ارمنی است که بنیان گذار اولین آسایشگاه معلولین و سالمندان ایران است. همچنین ایشان اولین داروخانه شبانه روزی را در شهر رشت افتتاح می‌کند . در این مستند ضمن پرداختن به زندگی وی ارتباط بسیار مسالمت آمیز بین مسلمانان و مسیحیان را نیز شاهد هستیم.

مدت زمان :51 دقیقه

کارگردان : ، عبدالستار کاکایی

زخم پیوار
زخم پیوار (1395)

نوجوانی شیعه اهل پاراچنار که در جبهه جنگ با طالبان شرکت کرده و در انتهای فیلم به سرگذشت دیگر هم وطنانش دچار می‌گردد. تصاویر اعمال وهابیون و تکفیری ها و جنایات آنها علیه شیعیان در این مستند دیده می شود.

مدت زمان :59 دقیقه

کارگردان : ، سهیل کریمی

جنایت مقدس
جنایت مقدس (1392)

فرقه وهابیت با تعلیم آموزش‌های کذب و سوء استفاده از اعتقادات مردم عوام در افغانستان‌، پاکستان و دیگر کشورها با انجام عملیات انتحاری و بمب‌گذاری دست به کشتن شیعیان و مردم بی‌گناه می‌زنند. این مستند با گفتگو با چند نفر از کسانیکه از این گرایش بازگشتند‌ و همچنین با همراهی یک عکاس اجتماعی و قربانیان این نوع حوادث سعی در واکاوی این عملیات تروریستی دارد.

مدت زمان :54 دقیقه

کارگردان : ، حمید کوهپایی