آثار - موزه ها ، مجموعه ها

  • خانه
  • آثار موزه ها ، مجموعه ها

یافتن 5 اثر موزه ها ، مجموعه ها

 
زیبا بافته اسرار
زیبا بافته اسرار (1397)

بازخوانی متن کهن ترین فرش دنیا به نام پازیریک، به مثابه سند و کتیبه ای به جا مانده از سده پنجم قبل از میلاد که در موزه دولتی آرمیتاژ روسیه نگهداری می شود .

مدت زمان :37 دقیقه

کارگردان : امیر ولی نژاد

سوزنگرد
سوزنگرد (1395)

فرش منحصربه فردی از دوره صفوی به کشور ژاپن راه پیدا می کند و در مراسمی 1000 ساله به نام کیون ماتسوری هر ساله به عنوان نماد زیبایی و قدرت به نمایش گذاشته می شود . این مستند کاوشی است برای شناخت بهتر این فرش که به اشتباه عده ای آنرا فرش لهستانی خوانده اند.

مدت زمان :30 دقیقه

کارگردان : ، معصومه نورمحمدی

درخت سخنگو
درخت سخنگو (1393)

طرح درخت سخنگو بر قالی ایرانی یکی از پدیده‎ های شگفت در هنر ایرانی است. درخت سخنگو و ریشه یابی آن در اساطیر، ادبیات، حجاری‎ها، نقاشی‎ها و ... و رابطه آن با قالی بافته شده با این نقش ایده اصلی این فیلم مستند است.

مدت زمان :34 دقیقه

کارگردان : ، علیرضا قاسم خان

ملک نامه
ملک نامه (1390)

این مستند به معرفی بخش نسخ خطی کتابخانه آستان قدس‌، همچنین مهمان‌خانه‌ها‌ی وقف شده و طومار "علیشاهی" که موقوفات حضرت را جمع بندی نموده می‌پردازد‌.

مدت زمان :10 دقیقه

کارگردان : ، مرتضی جذاب

ضرب شد به نامت
ضرب شد به نامت (1390)

ضمن مقدمه‌ای در مورد موزه و کتابخانه ملک که در آن کتاب‌، سکه و قلم‌دان‌های وقف شده آقای "ملک" وجود دارد، سکه‌ای راکه مامون برای راضی کردن شیعیان آن زمان به نام حضرت رضا‌(ع) ضرب کرده بود و روی آن نام ایشان و آیه 33 سوره توبه نقش شده‌، شرح می‌دهد .

مدت زمان :8 دقیقه

کارگردان : ، فرهنگ آدمیت