آثار - چهره نگاري

یافتن 143 اثر چهره نگاري

 
صدسال تنهایی
صدسال تنهایی (1399)

این مستند درباره مرحوم حاج عبدا..والی، ناجی منطقه بشاگرد است که بیش از 23 سال از عمر خود را صرف محرومیت زدایی و آباد سازی این منطقه کرده است. بشاگرد منطقه‌ای فراموش شده ست که در دوران شاهنشاهی، خالی از سکنه گزارش شده بود.عبدالله ولی با دریافتن اهمیت رسیدگی به بشاگرد در دهه شصت به جای رفتن به جبهه تصمیم به رسیدگی به وضعیت بشاگرد گرفت.

مدت زمان :81 دقیقه

کارگردان : مهدی فارسی

راه ناتمام
راه ناتمام (1399)

این مستند پرتره‌ای از زندگی «اصغر قندچی » است که توانست کارآفرین نمونه در کشور شود .او آهنگری در جنوب شهر تهران بود که نتوانست مدرسه برود و با تلاش موفق شد کارآفرینی نمونه شود. وی در صنعت کامیون سازی و مؤسس اولین و بزرگترین کارخانه تریلر و کامیون ساخت ایران بدون مونتاژ خارجی به نام ایران کاوه (سایپا دیزل) است . همچنین و از بنیانگذاران صنعت تولید خودروهای تجاری در ایران محسوب می‌شود.

مدت زمان :43 دقیقه

کارگردان : ، مصطفی رزاق کریمی

کنترپوان
کنترپوان (1399)

این مستند درباره زندگی و فعالیت های هنری و سیاسی " رکن الدین مختاری " می باشد که به عنوان رییس شهربانی دوره پهلوی اول به امر آهنگ سازی و نوازندگی ویولن هم می پرداخت .

مدت زمان :72 دقیقه

کارگردان : ، محمد فرزین نیا

اول شخص غائب
اول شخص غائب (1399)

برشی از زندپگی شهید حسین همدانی و نگاه او به مردم و شهادت او در سوریه .

مدت زمان :61 دقیقه

کارگردان : ، امیر حسین نوروزی

رنج زیر پوست
رنج زیر پوست (1398)

محسن جعفری راد منتقد سینماست . سال هاست درباره دیگران نوشته است . اما غصه ای عمیق سالها با او همراه بوده است . او به بهانه بیماری پدر به یک سفر روحی و غیرفیزیکی گذشته می رود . از مادر مرحومش یاد می کند و پدرش را که حالا زمین گیر شده است به چالش می کشد .

مدت زمان :60 دقیقه

کارگردان : ، محسن جعفری راد