آثار - اقتصادی

یافتن 27 اثر اقتصادی

 
ف - الف
ف - الف (1399)

موضوع «ف-الف» کنکاش درباره عواملی است که در یک جامعه منجر به شکل‌گیری فساد اقتصادی می‌شود. در این مستند این موضوع از زاویه‌های اجتماعی، جامعه‌شناسی، فرهنگی، سیاسی و حقوقی مورد بررسی قرار می گیرد .

مدت زمان :63 دقیقه

کارگردان : فرشاد اکتسابی

زیر این چتر باران می بارد
زیر این چتر باران می بارد (1399)

هنرمندی که نگران ورشکستگی سازمان تامین اجتماعی شده ، به دنبال یافتن حقیقت ، جستجویی را آغاز می کند . وی پس از گفتگو با مدیران سابق و کنونی سازمان ، مسئولین بخش های تولیدی و اقتصادی و دبیران کارگری متوجه می شود سازمان نتوانسته امنیت را به این حوزه ها بیاورد این در حالی ست که خود سازمان هم قربانی سیاست های غلط دولت ها شده است و هرآن ممکن است فرو باشد.

مدت زمان :73 دقیقه

کارگردان : ، کتایون جهانگیری

چشم ها و دست ها
چشم ها و دست ها (1398)

روایتی مستند از زندگی یک زوج میانسال. آنها بر این باورند که هر دوی آنها یک نفر هستند . مرد نابینا و همسر وی از دو دست معلول می باشد. یکی چشم است برای دیگری و آن دیگری دست است برای او . روایتی عاشقانه از سختکوشی این زوج برای زیستن.

مدت زمان :57 دقیقه

کارگردان : ، پناه بر خدا رضایی

مادرم ملکه
مادرم ملکه (1397)

ملکه فصاحت مادر کارگردان علی زمانی عصمتی است که به شدت نگران شرایط فیلمسازی پسرش هست و با توجه به اینکه سالهاست به خاطر طرزتفکر و نگرش وی ، برایش شرایط فیلم سازی مهیا نیست از او می خواهد نگاهش را به زندگی عوض کرده و فیلم هایی بسازد که در جامعه امروزی ارزش محسوب شده و قابل اکران باشد . فیلم سرشار است از چالش ها و اختلاف نظرهای مادر و پسر ، در عین حال که مادر عاشقانه سعی در کمک به فرزندش را دارد .

مدت زمان :83 دقیقه

کارگردان : ، علی زمانی عصمتی

دقیقه 55
دقیقه 55 (1397)

ثبت لحظات تاریخی مقاومت ملت ایران در برابر تجاوز ارتش عراق باعث فجایع بسیاری شد . از جمله بمباران زمین فوتبال در شهر چوار ( ایلام) که باعث شهادت عده ای از ورزشکاران و ورزش دوستان گردید . این واقعه از جمله حوادث جنگی استثنایی در سطح جهان است . بخشی از فیلم از طریق انیمیشن مستند روایت می شود .

مدت زمان :29 دقیقه

کارگردان : ، علیرضا فرخنده کیش