آثار - ورزشی

یافتن 20 اثر ورزشی

 
لاله
لاله (1399)

دختری ناخواسته درگیر یک مسابقه اتوموبیل رانی می شود و از آنجا که غرور و علاقه خاصی به رانندگی دارد از مسابقه پیروز بیرون می آید . این آغازی ست به ورود اولین زن راننده حرفه ای ایران به دنیای اتومبیل رانی حرفه ای که علیرغم درگیری ها و موانع بسیار ، او در آینده به قهرمانی کشور می رسد . این فیلم برگرفته از زندگی لاله صدیق می باشد .

مدت زمان :150 دقیقه

کارگردان : اسدالله نیک نژاد

آبی به رنگ آسمان
آبی به رنگ آسمان (1398)

این مستند به تاریخچه باشگاه استقلال تهران از زمان تأسیس (1324) تا به امروز می‌پردازد. گفتگو با چهره های پرسابقه این باشگاه ضمن مرور اسناد و تصاویر قدیمی در این مستند قابل مشاهده است . به ترتیب ورود، چهره هایی مثل همایون ارشادی، مهناز افشار، سیامک انصاری، فرهاد اصلانی، حمیدرضا آذرنگ، بابک حمیدیان و رضا یزدانی در این فیلم حضور دارند و حدود هفتاد نفر از مجموعه آبی‌های پایتخت نیز در پیشبرد روایت، این چهره ها را همراهی می‌کنند.

مدت زمان :118 دقیقه

کارگردان : ، امیر رفیعی

ملوانان تنها به دریا نمی روند
ملوانان تنها به دریا نمی روند (1398)

مستندی است از عشق و دلدادگی مردمان یک شهر بندری فوتبال خیز ، که همیشه و هر زمان هوادار سرسخت و وفادار تیم شهرشان " ملوان " بوده اند . این تیم که قدمتی بیش از نیم قرن در این کشور دارد همچنان در دل مردمان بندر انزلی جای دارد . این مستند به تاریخچه پربار این تیم و نحوه شکل گیری آن از بدو تاسیس تا به کنون پرداخته و افتخاراتی را که در جام های مختلف داخلی و خارجی کسب کرده به تصویر می کشد .

مدت زمان :75 دقیقه

کارگردان : ، الله کرم رضایی زاده

جایی برای فرشته ها نیست
جایی برای فرشته ها نیست (1398)

داستان و روایتی از تیم ملی دختران اسکیت هاکی ایران و سختی ها و مشکلاتی که آنها در راه مسابقات شان با آن مواجه هستند . در این میان روانکاو تیم اضافه می شود تا تئوری خود را جهت به ثمر رساندن تلاش های دختران به اثبات برساند .

مدت زمان :86 دقیقه

کارگردان : ، سام کلانتری

دقیقه 55
دقیقه 55 (1397)

ثبت لحظات تاریخی مقاومت ملت ایران در برابر تجاوز ارتش عراق باعث فجایع بسیاری شد . از جمله بمباران زمین فوتبال در شهر چوار ( ایلام) که باعث شهادت عده ای از ورزشکاران و ورزش دوستان گردید . این واقعه از جمله حوادث جنگی استثنایی در سطح جهان است . بخشی از فیلم از طریق انیمیشن مستند روایت می شود .

مدت زمان :29 دقیقه

کارگردان : ، علیرضا فرخنده کیش