آثار - اول شخص یا شخصی

  • خانه
  • آثار اول شخص یا شخصی

یافتن 11 اثر اول شخص یا شخصی

 
وقتی که دارکوب ها می روند
وقتی که دارکوب ها می روند (1400)

در اثر احداث نیروگاه برقی در دشت های کبودر آهنگ استان همدان چاه ها و زمن های کشاورزی خشک شده اند و این باعث ایجاد خردچاله های بزرگ در منطقه شده است و مهاجرت روستاییان به شهرها را شکل داده است . در این میان یک خانواده روستایی سعی در ماندن و سکونت دارد .

مدت زمان :55 دقیقه

کارگردان : محمد احسانی

کامیون آبی
کامیون آبی (1399)

این مستند نگاهی دارد به مناطق محروم روستاهای سیستان و بلوچستان که با بحران بی آبی دست و پنجه نرم می کنند و به این روستاها با این که در کنار دریای چابهار هستند آبرسانی می شود . در این بین گاندو یا همان تمساح پوزه کوتاه ایرانی که محل زیست آنها در دریاچه های کوچک اطراف آن جاست نیز باعث مشکلات و معضلاتی برای مردم آنجا شده است چرا که اکثر مردم محلی ّآب مورد نیاز خود را از این دریاچه های کوچک تامین می کنند.

مدت زمان :29 دقیقه

کارگردان : ، هادی آفریده

تمام چیزهایی که جایشان خالی ست
تمام چیزهایی که جایشان خالی ست (1397)

قصه زندگی دو زن به نام های مهناز و جمیله که با سرطان پستان مواجه شده اند . یکی ( مهناز ) پس از مبارزه طولانی از دنیا می رود و دیگری ( جمیله ) بعد از بهبودی کامل به فعالیت های آگاهی بخش می پردازد.

مدت زمان :74 دقیقه

کارگردان : ، زینب تبریزی

زنانی با گوشواره های باروتی
زنانی با گوشواره های باروتی (1397)

یک روزنامه نگار زن عراقی در جریان جنگ با زنان و کودکان آواره داعشی آشنا شده و همراه آنها وارد کمپ خانواده های داعشی خارجی و داخلی عراق می‌شود .

مدت زمان :75 دقیقه

کارگردان : ، رضا فرهمند

این یک جسد نیست
این یک جسد نیست (1395)

مستندساز با قراردادن خود در جایگاه یک اهداکننده پیکر ، معضلات این کار را به تصویر کشیده و از خلال گفتگو با پزشکان و اساتید دانشکده‌های پزشکی کشور و همچنین افرادی که پیکر خود را برای انجام تشریح اهدا کرده‌اند به واکاوی معضل کمبود جسد برای آموزش در دانشگاه های پزشکی ایران می‌پردازد.

مدت زمان :42 دقیقه

کارگردان : ، غلامرضا حیدری